Коли судовий збір не сплачується: ВС зазначив ще один випадок

Дата публікації: нд, 11/07/2021 - 16:26

 

За звернення до суду із заявою про судовий контроль, як і за звернення з апеляційною скаргою на ухвалу суду першої інстанції, прийнятої за результатами розгляду такої заяви, судовий збір не справляється

Відповідне положння міститься у постанові КАС ВС 11 серпня 2021 року у справі № 560/4364/19.

 

Обставини справи

Позивач ствержував, що норми Закону № 3674-VI "Про судовий збір" не містять вимог щодо необхідності сплати судового збору за звернення до суду із заявою в порядку статті 382 КАС про встановлення судового контролю за виконанням рішення.

 

Позиція ВС

Стосовно документів, за подання яких судовий збір справляється, стаття 4 Закону № 3674-VI установлює розміри ставок судового збору. При цьому розміри ставок судового збору залежать від характеристики об'єкта справляння - позовна заява, скарга чи інша заява (в деяких випадках - у поєднанні з характеристикою суб'єкта, який звертається до суду).

Приписами статті 4 Закону № 3674-VI не передбачено ставки судового збору за звернення із заявою в порядку контролю за виконанням судового рішення.

Відтак, за відсутності законодавчо встановлених ставок судового збору за звернення до суду із заявою в порядку контролю за виконанням судового рішення, колегія суддів Верховного Суду приходить до висновку, що на позивача не поширюється обов'язок сплати судового збору за звернення до суду з такою заявою, а тому, відповідно, і з апеляційною скаргою на ухвалу суду першої інстанції, прийнятої за результатами її розгляду.

Таким чином, апеляційний суд, постановляючи ухвалу про повернення апеляційної скарги, помилково зобов'язав позивача сплатити судовий збір у розмірі та у порядку, передбаченому для сплати судового збору при поданні адміністративного позову.

 

Ольга Баранова, провідний юрист-аналітик ЛІГА:ЗАКОН Бізнес

Схожі публікації

відео / фото