Комітет ВР дозволив звільняти прокурорів у відпустці та на лікарняному

Дата публікації: вт, 09/10/2019 - 16:39

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності дав добро звільняти прокурорів під час лікарняних і відпусток. Про це повідомляється в опублікованому на сайті ВР висновку Комітету до президентського законопроекту №1032 про реформу прокуратури, передає УНН.

"Абзац шостий викласти в такій редакції:

"Перебування прокурора на лікарняному з тимчасової непрацездатності, у відпустці або у відрядженні в Національній академії прокуратури України для участі в її роботі на постійній основі не є перешкодою для його звільнення з посади прокурора відповідно до цього пункту", - йдеться в рекомендаціях Комітету до законопроекту №1032.

Раніше про неконституційність таких положень і порушенні прав громадян повідомили в Головному науково-експертному управлінні ВР (ГНЕУ), яке проводить юридичну експертизу всіх зареєстрованих в парламенті законопроектів.

У висновку ГНЕУ йдеться про те, що реалізація зазначених в проекті Президента №1032 пропозицій на практиці може призвести до корупційних зловживань з боку осіб, на яких буде покладено обов'язок формування складу нового правоохоронного органу.

Крім того, не можна звільняти людей менш, ніж за два місяці.

"Пункт 9 Прикінцевих та перехідних положень законопроекту, яким визначається, що "з дня набрання чинності цим Законом всі прокурори Генеральної прокуратури України, регіональних прокуратур, місцевих прокуратур, військових прокуратур вважаються персонально попередженими в належному порядку про можливе наступне звільнення з посади на підставі пункту 9 частини першої статті 51 Закону України "Про прокуратуру".

На нашу думку, такі законодавчі приписи є дискримінаційними і суперечать вимогам частини третьої статті 22 Конституції України про те, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод", - йдеться в документі.

У відповідь на зауваження ГНЕУ представник Президента Федір Веніславский і Генпрокурор Руслан Рябошапка зазначили, що такі норми про права трудящих, на їхню думку, є застарілим пережитком Радянського Союзу і підлягають ліквідації.

Джерело: УНН

Схожі публікації

Увольнение с работы по соглашению сторон, по собственному желанию
Резонансне дтп у Харкові із шістьма загиблими: обвинувальний акт направлено до суду
Звільнені чиновники. Кого і з яких посад звільнили (список)
ТОП-10 найбагатших прокурорів України. Перше місце посів А. Матіос
Спеціалісти Держпраці роз'яснили як звільняють працівників, які досягли пенсійного віку
Участь прокурора у розгляді кримінальних проваджень у формі приватного обвинувачення обов’язкова - ВП ВС
Працівника не можна звільнити за відсутність на робочому місці, місцезнаходження якого не повідомлено
Адвоката підозрюють у створенні організованої злочинної групи і рейдерстві
Віктора Чумака призначено заступником Генерального прокурора – Головним військовим прокурором
Скорочення штату працівників: процедура і документальне оформлення

Галерея (відео/фото)