Кому з продавців землі можна не платити податок?

Дата публікації: пт, 09/17/2021 - 15:54

 

Юридична компанія WINNER з посиланням на ДПС відповідає: фізична особа, у разі продажу належної їй земельної ділянки, вправі не сплачувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір тільки за умови одночасної наявності трьох факторів:

  • розмір земельної ділянки не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної в статті 121 Земельного кодексу, тобто 2 га;
  • ділянка перебуває у власності продавця понад три роки;
  • фізособа продає нерухоме майно вперше протягом року.

 

Податківці зауважили, що умова перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане платником у спадщину.

Усі громадяни України, які володіють рухомим або нерухомим майном, мають сплачувати обов'язкові платежі або податки державі. Зокрема, власники земельних ділянок щороку зобов'язані сплачувати земельний податок, крім випадків, коли вони звільнені від плати за землю.

Схожі публікації

відео / фото