Контролюючий орган зобов'язаний розшифрувати інформацію, яка стала підставою визнання платника ризиковим

Дата публікації: пт, 03/26/2021 - 12:37

 

Таку позицію виклав Запорізький окружний адміністративний суд у своєму рішенні від 19.06.2020 року у справі №280/2289/20.

 

Доводи суду (витяг).

Як вбачається з матеріалів справи, рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку TOB "АСГАРД МЕГА ГРУП" №13397 від19.03.2020 прийнято з підстав відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку, а саме п. 8 Критеріїв.

Пунктом 8 критерій ризиковості платника податку на додану вартість визначеноу контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Згідно додатку 4 Порядку №1165 в рішенні про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку обов'язково зазначається підстава його прийняття, зокрема, відповідний пункт критеріїв ризиковості платника податку та у разі відповідності пункту 8 критеріїв ризиковості платника податку розшифровується, яка саме податкова інформація.

Загальними вимогами, які висуваються до акту індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

В той же час, оскаржуване рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку TOB "АСГАРД МЕГА ГРУП" N 13397 від19.03.2020 не містить розшифровку, яка саме податкова інформація слугувала підставою для віднесення товариства до переліку ризикових платників податку.

 

При цьому, рішення №13397 від19.03.2020 року не містить конкретних підстав його прийняття, як то передбачено Порядком N 1165, що свідчить про його необґрунтованість та невмотивованість.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідачем не доведено, що існують підстави для застосування до позивача пункту 8 Критеріїв ризиковості платників податку з відповідним внесенням до переліку ризикових суб'єктів господарювання за ознакою "невідповідність реалізованих товарів/послуг придбаним", у зв'язку з чим рішення Головного управління ДПС у Запорізькій області від 19 березня 2020 року N 13397 є протиправним та підлягає скасуванню.

 

Адвокатське бюро "Олега Пилипченка"

Схожі публікації

відео/фото галерея