Копії апеляційної скарги необхідно надсилати обвинуваченому та захиснику окремо, оскільки це різні процесуальні фігури

Дата публікації: сб, 03/21/2020 - 11:56

Правова позиція ВС у справі №57/57453/17-к https://u.to/orHDFw 
Рішення суду у справі №57/57453/17-к https://u.to/yrHDFw

У справі суд залишив без руху апеляційні скарги на вирок суду та надав строк на усунення недоліків.
Однак, пізніше скарги були повернуті скаржникам, оскільки недоліки усунуті частково. Зокрема, не було додано копій апеляційних скарг у кількості, необхідній для надіслання сторонам кримінального провадження.

З цього приводу Касаційний кримінальний суд зауважив наступне.

До апеляційної скарги надаються копії в кількості, необхідній для їх надіслання сторонам кримінального провадження та іншим учасникам судового провадження (ч.6 ст.396 КПК).

Отже, вимога про надання до суду копій апеляційних скарг у необхідній кількості є безумовною, вона прямо визначена в законі.

Суддя-доповідач протягом 10 днів після відкриття апеляційного провадження за скаргою на вирок надсилає копії ухвали про відкриття учасникам судового провадження разом з копіями апеляційних скарг і встановлює строк для подачі заперечень (ст.401 КПК).

Суд не наділений повноваженнями виготовляти копії скарг, ця вимога висувається виключно до особи, яка її подає.

Стороною кримінального провадження з боку захисту є підозрюваний, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, їхні захисники та законні представники (ст.3 КПК).

Тобто закон виокремлює захисника як окрему процесуальну фігуру і її не слід ототожнювати із особою обвинуваченого.

Як висновок, кожен із учасників провадження повинен отримати копію апеляційної скарги окремо для ознайомлення із нею та подання заперечень.

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото