Користування земельними ділянками - які зміни відбулися?

Дата публікації: пт, 07/31/2020 - 13:00

 

Окремі положення Закону України № 340-IX набрали чинності, і Мін’юст роз’яснив, які зміни відбулися в регулюванні суспільних відносин, пов'язаних з користуванням земельними ділянками – праві оренди, емфітевзису та суперфіцію.

Основні зміни:

▪️ встановлення на законодавчому рівні двох типів договорів користування: договору користування на певний строк та договору користування на певний строк з умовою про його поновлення;

▪️ для договорів користування, строк дії яких закінчився та щодо яких не відбувається оновлення за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру прав, передбачено механізм переважного права на укладення нового договору користування (Стаття 33 Закону України " Про оренду землі»);

▪️ припинення права користування у зв'язку із закінченням строку дії відповідного договору, у тому числі у зв'язку з відмовою однієї зі сторін договору від його оновлення, а також здійснення оновлення за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру прав (стаття 26 Закону).

 

Починаючи з 16 липня 2020 року, при вирішенні питань, пов'язаних з продовженням (укладенням на новий строк) діючих договорів оренди землі сторони такого договору повинні визначитися з умовами, передбаченими статтею 33 Закону України «Про оренду землі» та статтею 126-1 Земельного кодексу України, тобто Умовами щодо пролонгації, а також переважного права на укладення нового договору після закінчення строку дії попереднього договору.

Програмними засобами ведення Реєстру буде обчислюватися перебіг строку дії договорів користування земельними ділянками. Від державного реєстратора прав буде потрібно внесення лише відомостей про дату укладення договору і строк його дії. Програмне забезпечення Державного реєстру прав у цій частині знаходиться на завершальній стадії доопрацювання, тому найближчим часом державні реєстратори прав отримають повноцінну можливість вносити відповідні відомості.

Юридична компанія WINNER

Схожі публікації

Як відбуватиметься передача земель поза населеними пунктами у власність ОТГ
Власники землі, перехід прав, вартість угод: Мінекономіки запроваджує систему моніторингу обігу земель
Аграрный комитет ВР рассмотрел правки к закону о рынке земли: что было принято?
Нові правила погодження документації із землеустрою з 1 травня: що змінилось?
Требование к выкопировке при оформлении земельного участка в собственность, для подачи заявления по ст 121 ЗКУ
Законодавчо закріплений мінімальний розмір орендної плати за землю
Працівникам сільгосппідприємств по земельному паю: ухвалено законопроєкт щодо розпаювання державних земель
Визнання права постійного користування на земельну ділянку в порядку спадкування
Землі рекреаційного призначення: ділянки зелених зон і зелених насаджень міста
ТОП-12 областей України з найдешевшою орендою землі

відео / фото