Країна на карантині: що робити коли до Вас підійшли працівники поліції на вулиці

Дата публікації: нд, 04/26/2020 - 11:29

 

По-перше виходьте на вулицю з паспортом чи іншим посвідченням, бо можуть Вас затримати на три години до вияснення особи.

Як тільки до Вас підійшла поліція - виходьте в прямий ефір через соц.мережу і скажіть про це поліцейським, тоді вони будуть знати, що навіть, якщо заберуть у Вас телефон, відео видалити не зможуть.

Спілкуйтесь спокійно і впевнено і попросіть показати Вам свої посвідчення. Свої посвідчення вони можуть відмовитись показати на камеру, тому озвучте їх, щоб зберігся запис їхніх прізвищ - хоча краще на камеру.

Попросіть назвати причину, чому до Вас підійшли. Якщо поліційські скажуть, що Ви щось там порушили - просіть, щоб назвали, що саме і посилались на закон.

Якщо все не обмежиться зауваженням і вони захочуть складати адмін протокол, тоді Ви вимагайте:

  • надати Вам адвоката безкоштовно - вони зобов’язані.
  • щоб протокол складали тільки при двох понятих.
  • прослідкуйте за тим, щоб графа там де «свідки» стояв прочерк, якщо свідків не було на місці події. Поняті - це не свідки.

Якщо маєте знайомого адвоката, наберіть його і попросіть під’їхати до Вас, або по телефону проконсультувати.

Не слухайте рекомендацій, що Вам писати в протоколі по суті від поліцейських. Вони Вам можуть лише підказати де заповнити ПІБ, адресу, тел, тобто технічні дані, но ні в якому разі не те, що Ви хочете описати по змісту.

Якщо підписуєте протокол то обов’язково вкажіть, що не згідні з ним. По іншому пізніше на суді скажуть, що Ви не написали, що не згідні.
Вимагайте копію протоколу.

Запам‘ятайте:

Вулиця і ліс не є публічним місцем і по них не мають права Вас зобов’язувати ходи в масці - і в переліку у законі вони не вказані як публічне місце.

Перечитайте декілька разів 33 і 64 статтю Конституції України де вказано, що Ваші права не можуть бути обмежені крім випадку коли ввели воєнний або надзвичайний стан. Надзвичайна ситуація - це інша історія.

Тому гуляючи по лісі Ви нічого не порушуєте, Ваші права обмежувати не мають права при надзвичайній ситуації. А постанова Кабміну, ОДА чи лісництва - не можуть бути вищі за Конституцію України.

Остап Стахів

Схожі публікації

Уряд дав роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років
Результаты борьбы с «нарушителями карантина» - анализ судебной практики
Уряд пропонує посилити заходи безпеки для боротьби з коронавірусом: що змінюється для громадян?
Омбудсмен роз'яснила можливе запровадження комендантської години для запобігання поширенню коронавірусу
В Україні розпочали послаблення карантину: що дозволено на першому етапі з 11 травня?
Посилення обмежувальних заходів на період карантину - роз'яснення Кабміну
Детальний правовий аналіз обмежувальних заходів карантину: законність накладення штрафів
Чи правомірні нові обмеження під час карантину? Адвокати безкоштовно допомагатимуть відстоювати порушені права громадян!
Нові карантинні обмеження: що таке громадське місце та чи допускається обмеження прав громадян під час надзвичайної ситуації
Комендантська година в Україні: Нацполіція надала роз'яснення

відео / фото