Купили чи будуєте житло за рахунок іпотечного кредиту – маєте право на податкову знижку

Дата публікації: вт, 01/28/2020 - 13:13

Громадянин має право звернутись до податкового органу за місцем реєстрації за податковою знижкою. Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Податкова знижка застосовується до доходу у вигляді заробітної плати.   Право на включення до податкової знижки суми надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому:

  • об’єкт житлової іпотеки придбавається;
  • збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.

Платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим йому в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.
При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Податкова знижка надається за умови наявності документального підтвердження витрат,  та подання до ДПІ за місцем реєстрації відповідних документів:

  • декларації про майновий стан та доходи;
  • кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки;
  • відповідних платіжних документів, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);
  • паспорта платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.

Оригінали таких документів не надсилаються податковому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення контролюючим органом податкової перевірки стосовно нарахування такої податкової знижки.
Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкової інспекції копії зазначених документів.

Для отримання консультацій щодо порядку заповнення та подання декларації на отримання податкової знижки можна звернутись до Центрів обслуговування платників податків при ДПІ.

ГУ ДПС у Рівненській області

Схожі публікації

Правоохоронці проводять розслідування діяльності "ІНТЕРГАЛ-БУДУ" та посадовців УКРЕКСІМБАНКУ
Українські хмарочоси: з 1 січня вступили в дію нові правила будівництва висотних будівель
В Україні запровадять відкриту електронну чергу на житло для молоді
Якщо податковий агент утримав, але не перерахував ПДФО до бюджету, фізособа не може скористатися податковою знижкою
Кабмін виділив додаткові кошти на 2019 рік на житло для військових
70/30: змінено співфінансування для забезпечення тимчасовим житлом переселенців та надання сервісів
Чи може дитина бути позбавлена права користування житлом, у якому зареєстрована?
Отримати будівельний паспорт на приватний будинок стане простіше
З 1 липня почав діяти експериментальний порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та нерухомості
Як захистити інвестиції в новобудову в разі розірвання договору з забудовником?

Галерея (відео / фото)