Лідеру антивакцинаторів Остапу Стахіву оголосили підозру за спробу зміни конституційного ладу

Дата публікації: вт, 11/16/2021 - 22:38

 

СБУ провела обшуки у львівського "антивакцинатора" Остапа Стахіва та оголосила йому про підозру в намаганні повалити конституційний лад.

 

Як повідомили в СБУ служба блокувала деструктивну діяльність антиукраїнської мережі, яка під «антивакцинаторськими» гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі. 

За повідомленням Служби безпеки зловмисники закликали до насильницької зміни конституційного ладу і за попередньою інформацією, їхні дії координували російські куратори.

 

Остапу Стахіву та ще одному фігуранту, громадянину РФ, повідомлено про підозру за ст. 109 Кримінального кодексу України.

"У розпорядженні СБУ є беззаперечні докази причетності фігурантів до протиправної діяльності, у тому числі листування, у ході якого зловмисники підшукували зброю та співучасників, що мали захоплювати владу у відповідних регіонах. Потім вони збиралися створити на території України власні територіальні громади із «власною міліцією» та «економікою».

Під час санкціонованих обшуків вилучено докази, які вказують на можливе фінансування їх діяльності представниками РФ" - повідомили в СБУ.

Наразі тривають слідчі дії.

Оперативні заходи проводили співробітники регіональних управлінь СБУ у Львівській, Чернігівській та Миколаївській областях за координації Департаменту захисту національної державності СБУ, Головного слідчого управління СБУ та процесуального керівництва Львівської та Чернігівської обласних прокуратур.

відео / фото