"Львівгаз" оштрафували на понад 75 мільйонів гривень за зловживання монополією

Дата публікації: пт, 04/02/2021 - 12:37

 

Антимонопольний комітет України оштрафував АТ "Львівгаз" на 75,6 мільйона гривень. Таке рішення прийняли через зловживання компанією монопольним становищем на ринку розподілу газу.

Раніше АМКУ вже оштрафував 18 облгазів, які входять до групи компаній українського мільярдера Дмитра Фірташа.

Так, згідно з рішенням АМКУ, яке прийняли на засіданні 1 квітня, "Львівгаз" оштрафували на 75,6 мільйона гривень за порушення статті "Про захист економічної конкуренції". Зокрема, компанія зловживала монопольним становищем на ринку послуг з розподілу природного газу.

Деталі справи не розголошуються, але нагадаємо що у грудні 2020 року АМКУ оштрафував 18 облгазів, які, як і "Львівгаз" входять до групи "Регіональна газова компанія", за порушення закону про економічну конкуренцію при закупівлі побутових лічильників газу. Загальна сума штрафів становила понад 380 мільйонів гривень. У тій справі також фігурував "Львівгаз". Проте АМКУ вирішив винести щодо нього окреме рішення.

Також, зазначається, що СБУ розслідує справу, яка стосується корупційних зловживань посадовцями "Львівгазу". За попередньою версією слідства, працівники компанії отримували хабарі, а потім витрачали їх на фінансування політичних партій, зокрема "ОПЗЖ".

 

Джерело: ZAXID.NET

Схожі публікації

відео/фото галерея