Мій підзахисний ніколи не ухилявся і не буде ухилятися від слідства - адвокат Євгена Борисова

Дата: 01.06.2024 23:38

28 травня мого підопічного Є. Борисова затримали прямо на виході з СІЗО після того, як його справа за статтею 368-5 ККУ фактично розвалилася в суді через відсутність прямих доказів провини. Правоохоронці мотивували повторний арешт в тому числі тим, що після виходу зі слідчого ізолятору Є. Борисов нібито планував утекти за кордон. Цю "новину" понесли також і деякі медіа.

Як його адвокат, хочу прокоментувати цю ситуацію та запевнити суспільство і ЗМІ, що жодних подібних планів мій підзахисний не мав і мати не міг.

Для обґрунтування цього твердження є цілий ряд абсолютно беззаперечних аргументів:

  1. Нагадаю, що свого часу Є. Борисов самостійно прийшов до Державного бюро розслідувань. Він не бігав, не ховався та не намагався перетнути кордон — хоча, вочевидь, за бажання міг би це зробити.

  2. Я як адвокат направив до ДПСУ ухвалу суду щодо заборони виїзду Є.Борисова за кордон. Крім того, під час воєнного стану за кордон виїхати без законних на те підстав неможливо.

  3. Мій підопічний вніс передбачену законодавством України заставу в розмірі 12 мільйонів гривень. Це значна сума. У випадку втечі вона буде втрачена безповоротно, що абсолютно не в інтересах Є. Борисова та його родини.

  4. Як фігурант справи, Борисов перебуває під цілодобовим — акцентую, цілодобовим! — наглядом силових структур. Наскільки взагалі можлива втеча в таких умовах, коли ти перебуваєш "під ковпаком" — питання риторичне.

  5. Є. Борисов має серйозні проблеми зі здоров'ям після п'яти отриманих ним вогнепальних поранень. Він погано пересувається, йому потрібен постійний медичний догляд. В будь-який момент у нього може відірватися тромб. Все це абсолютно унеможливлює будь-яку втечу за кордон навіть на теоретичному рівні.

Як адвокат, я закликаю правоохоронні органи, а також ЗМІ та громадських активістів до неупередженості та об'єктивності при подачі інформації стосовно справи Є. Борисова.

Адвокат Олександр Маковецький