Молодіжний житловий кредит: чи є право на податкову знижку?

Дата публікації: чт, 11/21/2019 - 10:58

Платник податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника ПДФО за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема частину суми процентів, сплачених цим платником за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 ПКУ. Норми встановлені п.п. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 ПКУ. Платник ПДФО - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

Тобто, повернення ПДФО може здійснюватися лише у межах сум, які фактично надійшли до бюджету від конкретного платника ПДФО у звітному році. Таким чином, якщо умовами молодіжного житлового кредиту передбачено повну або часткову компенсацію за рахунок бюджетних коштів відсотків за таким кредитом, то претендувати на податкову знижку одержувач такого молодіжного кредиту може тільки у частині особисто сплачених ним процентів, але при дотриманні інших умов, виконання яких є обов’язковим для отримання права на податкову знижку. При повній компенсації процентів за кредитом за рахунок бюджетних коштів платник ПДФО не має законодавчих підстав на податкову знижку за таким кредитним договором.

Відділ комунікацій ГУ ДПС у Закарпатській області

Схожі публікації

Придбання квартири за державною програмою: як це зробити і хто має право?
Купили чи будуєте житло за рахунок іпотечного кредиту – маєте право на податкову знижку
Уряд схвалив постанову про пільгові житлові кредити для молоді
Податковий борг не позбавляє права платника податків на отримання податкової знижки
Довідка про доходи, що подається разом з декларацією у випадку декларування фізичною особою права на отримання податкової знижки
Перелік витрат, що включаються до податкової знижки за 2019 рік не пізніше 31 грудня 2020 року
Які документи необхідно подати платнику податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, для реалізації права на податкову знижку за орендну житла?
Детально про податкові знижки ФОП
Податкова знижка за договорами страхування
Якщо податковий агент утримав, але не перерахував ПДФО до бюджету, фізособа не може скористатися податковою знижкою

відео / фото