Можно ли держать собаку в общежитии?

Дата публікації: сб, 05/16/2020 - 09:56

Вопрос:

У меня на этаже в общежитии семейного типа 1 душ на всех, живу с мамой и собакой фокс-терьером. Соседи против того что бы я купала собаку в душе там раз в месяц. Собака привита, на улице ходит на поводке и в костюме два раза в день не более 2 часов под присмотром. Собака чистоплотный, но как любому живому существу надо купаться.

Есть ли какие то законные основания запрещающие купать собаку в общем душе (изолированном) - то есть захожу в душ-кабинку, закрываюсь, купаю его и сама купаюсь. И второй вопрос: есть ли какой то закон (и номер), который разрешает проживание собаки в общежитии и пользоваться всеми общественными местами под присмотром на поводке собаке с хозяйкой. Этот вопрос стал ребром и старшая этажа собирает собрание. Мне нужны законные основания. Помогите, пожалуйста, разрешить этот вопрос.


Ответ:

Правила утримання собак, котів і хижих тварин в населених пунктах n0001303-80 від 17.06.1980 :

п. 2 Підприємства, установи, організації і громадяни - власники собак, котів і хижих тварин зобов'язані суворо дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і правил їх тримання при умові обов'язкового забезпечення безпеки людей.п. 3 При додержанні вимог, вказаних у пункті 2 цих Правил,дозволяється тримати: а) собак і котів (не більше одного) - у квартирах, в яких проживає одна сім'я, а також в будинках, що належать громадянам на правах особистої власності.

п. 6. Власники собак, котів і хижих тварин зобов'язані не допускати, щоб собаки і коти забруднювали квартири, сходові площадки та інші місця загального користування в будинках.

п. 8. Забороняється: а) тримати собак, котів і хижих тварин незареєстрованими; б) продавати собак, котів і хижих тварин у невстановлених місцях; в) тримати собак і котів у місцях загального користування (коридорах, підвалах, на сходових площадках)

п. 10. Реєстрація собак і котів, що їх тримають громадяни, та видача реєстраційних посвідчень і номерних знаків провадяться житлово-комунальними організаціями, а в населених пунктах, де немає таких організацій, - в порядку, що визначається виконавчими комітетами місцевих Рад народних депутатів.

Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження", ст. 9 Особливості утримання домашніх тварин : 

Особа, яка утримує домашню тварину, зобов'язана: дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації жилого приміщення, де утримується домашня тварина (місце постійного утримання), та норм співжиття. Правила утримання домашніх тварин установлюються органами місцевого самоврядування.

Так как Вы живете в Запорожье, то должны принимать во внимание «Правила утримання собак, котів і хижих тварин громадянами, підприємствами, установами та організаціями м. Запоріжжя» от 27.12.2011. Ознакомившись с Правилами, могу сказать что они составлены на основе двух вышеупомянутых документов. Единственное на что следует обратить внимание, это п.3.4 Особи, які утримують домашніх та інших тварин, зобов’язані:

3.4.4 реєструвати (перереєструвати) домашніх та інших тварин (у тому числі, породних собак та котів);

3.4.5 сплачувати кошти за житлово-комунальні послуги за утримання домашніх та інших тварин згідно з тарифами, встановленими виконавчим комітетом Запорізької міської ради. 

п. 3.6. Власникам домашніх тварин забороняється утримувати їх незареєстрованими.

То есть не исключен вариант, что соседи вызовут полицию, и в результате Вас оштрафуют за то, что собака не зарегистрирована. За первый раз штраф от 17 до 51 грн, при повторном от 51 до 85грн с конфискацией животного. Чтобы исключить такое развитие событий, обратитесь в ЖЕК, обслуживающую организацию или в горсовет, чтобы узнать каак офоциально зарегистрировать собаку и получить соответствующий документ.

При этом само собой разумеется, что должен быть ветеринарный паспорт, в которм есть все отметки о своевременно сделанных прививках.

Что касается правил проживания в общежитии: (наказ №84 от 27.04.2015):

розділ ІІІ п.4 Особи, які проживають у гуртожитку, зобов’язані:

- підтримувати чистоту і порядок у кімнаті, де проживають, та в місцях загального користування (т.е. если Вы моете душ и умывальник после собачки, и там не остается никаких следов, указывающих на то, что Вы купали ее - шерсть, следы и т.д., то никаких законных претензий к Вам быть не может).

- не перешкоджати іншим особам у правомірному користуванні допоміжними та нежилими приміщеннями гуртожитку (этот пункт больше касается Ваших соседей - если они препятствуют тому. чтобы Вы зашнесли собаку в душ).

При этом жильцы не должны нарушать "правила внутрішнього розпорядку гуртожитку". Но так как это уже не  ведомтсвенное общежитие, а семейного типа, где  все комнаты приватизированы, то такие правила, даже если они где-то есть, утратили свою силу.

ава
 
Юрист Дмитрий Дончак
b2bconsult

Схожі публікації

відео / фото