На що чекати ФОП-провайдерам у 2020 році

Дата публікації: сб, 03/14/2020 - 10:49

Останнім часом виникли суперечки щодо можливості провайдерам-ФОПам, що працюють за КВЕДом 61.90, бути на спрощеній системі оподаткування.

КВЕД 61.90 містить шість видів діяльності, але використовувати спрощену систему оподаткування при цьому можуть лише ФОПи, що здійснюють тільки один із видів: надання послуг із доступу до інтернету. Але при реєстрації ФОП усі однаково зазначають КВЕД 61.90.

Міністерство цифрової трансформації прагне зберегти спрощену систему оподаткування для провайдерів, які надають послуги з доступу до інтернету, тому ініціювали обговорення цієї проблеми.

Що вирішили:

▪ Податкова служба підготує роз'яснювальний лист щодо цього питання, а також проведе роз'яснення ситуації податковим органам на місцях. 
▪ Мінцифра розгляне можливість запровадження додаткової позначки у формі онлайн-реєстрації для ФОП про те, що особа не планує займатися видами діяльності, які заборонені підпунктом 291.5.1 Податкового кодексу.
▪ Міністерство фінансів за сприяння Мінекономіки гармонізує свої документи згідно із внесеними змінами. 
▪ Асоціації операторів та провайдерів нададуть пропозиції, як зробити 61 розділ КВЕДів, який визначає діяльність у сфері телекомунікацій, сучаснішим (адже КВЕДи були затверджені ще у 2010 році).
▪ Держстат звернеться до міжнародних статистичних організацій стосовно можливості внесення змін до наявних КВЕДів, а також розгляне можливість зміни тлумачення КВЕДу 61.90.

За інформацією прес-служби Мінцифри
Юридична компанія Winner

Схожі публікації

відео / фото