Надмірно виплачену субсидію не можна стягнути, якщо не доведено недобросовісність її отримувача

Дата публікації: чт, 12/26/2019 - 15:01

У справі №332/2805/18 https://u.to/9qMRFw управління соціального захисту населення звернулося до суду із позовом про стягнення надмірно виплаченої субсидії.
Відповідачка зверталась до Управління соцзахисту за отриманням субсидії. Повідомила, що в квартирі зареєстровано і проживає троє – вона та сини.
Як з’ясувалось, один із них був зареєстрований пізніше. На думку Управління, відповідачка подала недостовірні дані та не мала права на субсидію у період до реєстрації дитини. Переплата склала 9641,29 грн., за стягненням якої позивач звернувся до суду.

Розглянувши справу, КЦС дійшов таких висновків:
✔️ Обов`язок надання достовірної інформації про доходи зареєстрованих у квартирі осіб покладено на отримувача субсидій (п.13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива).
✔️ Механізм повернення надмірно отриманих коштів передбачає їх стягнення, якщо така сплата відбулась з вини отримувача субсидій через зловживання, зокрема, подання недостовірних даних (п.20 Положення).

Тож законодавець пов`язує можливість повернення таких коштів саме з недобросовісністю набувача, яку згідно з ст.81 ЦПК має довести позивач.
Оскільки у справі судами встановлено факт дійсного проживання відповідачки з двома синами на момент звернення за субсидією, КЦС визначив, що недобросовісність позивач не довів.

Враховуючи відсутність умислу на навмисне подання інформації про більшу кількість зареєстрованих осіб, виходячи із необхідності дотримання балансу між інтересами держави та втручанням у права відповідача, КЦС дійшов висновку про відсутність підстав для повернення коштів субсидії.

Правова позиція ВС https://u.to/r6MRFw

ZakonOnline
Теґи

Схожі публікації

відео / фото