Найбільш корумпованими державними органами є суди, податкові і митні органи та місцеві органи влади

Дата публікації: пн, 01/29/2018 - 22:43

Опитування щодо сприйняття корупції: створення Антикорупційного суду є пріоритетом №1 для бізнесу

Американська торговельна палата в Україні представила результати щорічного опитування щодо сприйняття рівня корупції в Україні.Дане опитування проводиться вже четвертий рік поспіль анонімно серед представників компаній-членів Американської торговельної палати в Україні. Варто зазначити, що результати дослідження базуються на оцінці сприйняття ситуації міжнародною бізнес-спільнотою, що працює в Україні сьогодні.

Цього року в опитуванні взяли участь 184 респонденти, з яких 80% є представниками міжнародних компаній. У порівнянні з 2016 роком, кількість охочих взяти участь в опитування збільшилася на 50%.

За результатами опитування, 36% респондентів вважають, що рівень корупції знизився за останній рік (у 2016 році таких було 47%). Національне антикорупційне бюро України, на думку більшості опитаних, є антикорупційним чемпіоном у 2017 році. Половина респондентів вважає запуск електронних декларацій найбільшим успіхом в антикорупційній боротьбі за останній рік.

76% представників бізнес-спільноти не вважають за необхідне вдаватися до корупції, аби мати більше шансів на успіх в Україні.

Також представникам бізнесу було запропоновано обрати, що на їх думку є ключовим кроком, який Україна має зробити для досягнення прогресу у боротьбі з корупцією. Більше половини респондентів таким кроком обрали створення Антикорупційного суду. За результатами дослідження, 71% респондентів вважають, що найбільш корумпованими державними органами є суди, 54% вважають, що це податкові та митні органи, 34% - що це місцеві органи влади.

“Корупція залишається проблемою для представників бізнесу в Україні. 89% опитаних вважають, що боротьба з корупцією є першочерговою для покращення бізнес-клімату в Україні. 76% представників бізнес-спільноти України не вважають за необхідне вдаватися до корупції, аби досягти успіху. Водночас, 91% респондентів зазначили, що стикалися з корупцією під час ведення бізнесу в Україні, це на 10% більше ніж торік. Боротьба з корупцією та створення Антикорупційного суду мають стати пріоритетом на 2018 рік, адже на думку бізнес-спільноти, викорінення корупції є ключем до економічного зростання та залучення прямих іноземних інвестицій”, - прокоментував Андрій Гундер, Президент Американської торговельної палати в Україні.

Результати опитування за останні 4 роки показують, що у 2017 році 96% респондентів відповіли, що корупція є широко поширеним явищем в Україні. Для порівняння, цей показник у 2016 році склав 97%, у 2015 році він становив 98%, а у 2014 - 99%.

Джерело

Схожі публікації

відео / фото