Накладення двох стягнень за одне й те саме порушення в сфері оподаткування недопустиме – ЄСПЛ

Дата публікації: ср, 10/13/2021 - 20:58

 

Правова позиція ЄСПЛ у справі «MILOŠEVIĆ проти Хорватії», заява № 12022/16 https://cutt.ly/NEF3GBU

 

Заявник скаржився на те, що він двічі був засуджений та покараний за одне й те саме правопорушення.

Митна інспекція визнала Заявника винним у порушенні Закону про акцизний збір за незаконне використання мазуту.

Згодом митний орган зобов'язав Заявника сплатити відшкодування акцизного збору, що збільшується у сто разів у зв'язку з його незаконним використанням.

ЄСПЛ зазначив, що мета ст.4 Протоколу № 7 полягає у запобіганні несправедливості щодо того, що особа зазнає судового переслідування або покарання двічі за одну й ту саму протиправну поведінку. Однак вона не забороняє правові системи, які застосовують «комплексний» підхід до правопорушень, зокрема, підхід, що передбачає паралельні етапи правового реагування на правопорушення, які здійснюються різними органами влади та для різних цілей.

Два провадження стосувалися одного діяння, визначаючи та кваліфікуючи незаконне використання мазуту в однаковій формі та прописуючи дві окремі санкції, які не мали різного характеру. Суд дійшов висновку, що у цій справі не було розглянуто різні аспекти протиправних дій таким чином, що вони утворювали узгоджене ціле, щоб відповідна особа не зазнала таким чином несправедливості.

Незважаючи на їх передбачуваність, обидва провадження не були достатньо по суті

пов'язані між собою, щоб їх можна було вважати частиною цілісної схеми санкцій.

Навпаки, отримавши двічі покарання за одну й ту саму поведінку, Заявник, на думку Суду, зазнав не пропорційного стягнення, спричиненого дублюванням проваджень та покарань, які не становили послідовного та пропорційного цілого у його справі.

Було порушення ст.4 Протоколу №7 до Конвенції.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото