Народними депутатами зареєстровано законопроект, яким вводиться новий податок для аграріїв

Дата публікації: пт, 03/13/2020 - 11:14

Депутатами від партії «Слуга народу» зареєстровано законопроект №3131 щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції, яким вводиться новий податок!

- податкове зобов'язання, яке будуть сплачувати суб'єкти-власники, постійні користувачі або орендарі (емфітевти) земельних ділянок сільськогосподарського призначення, зазначених у підпункті 14.1.183-1 ПК

 

Як сплачується податкове зобов'язання?

Проект визначає спеціальну формулу, яка визначає розмір податкового зобов'язання та встановлює, що в кінці податкового (звітного) року податки будуть сплачуватись за такою схемою:

1. Необхідно порахувати загальну суму:

- податку на прибуток від реалізації власної сільськогосподарської продукції;

- податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів працівників такого суб'єкта, пов'язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції;

- єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, сплаченого з доходів таких працівників;

- земельного податку з таких земельних ділянок;

- податку на доходи фізичних осіб та військового збору, сплачених таким суб'єктом як податковим агентом з доходів фізичних осіб - орендодавців (власників) таких земельних ділянок.

2. Отриману суму податків та платежів необхідно зазначити у річній декларації та зіставити її з сумою податкового зобов'язання.

3. Якщо сума розрахованого платником податку податкового зобов'язання, перевищує суму сплачених податків та інших платежів, то такий платник податку зобов'язаний визначену ним в річній податковій декларації суму податку на прибуток підприємств збільшити на суму такого перевищення. Таку збільшену суму податку платник має сплатити до бюджету в порядку та строки, визначені цим Кодексом для сплати податку на прибуток підприємств.

 

Як порахувати розмір податкового зобов'язання?

Податкове зобов'язання за податковий (звітний) рік обчислюється за такою формулою:

ППЗ = НГО*S*0,05*М / 12

ППЗ - поставлене податкове зобов'язання;

НГО - нормативна грошова оцінка 1 га земельної ділянки:

  • для земельних ділянок, нормативна грошова оцінка яких проведена, - нормативна грошова оцінка 1 га відповідної земельної ділянки;
  • для земельних ділянок, нормативна грошова оцінка яких не проведена, - нормативна грошова оцінка 1 га ріллі по Автономній Республіці Крим або по області;

S - площа земельної ділянки, га;

М - кількість повних календарних місяців, протягом яких для такої земельної ділянки обчислюється поставлене податкове зобов'язання.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68259

Адвокатське Об‘єднання «Аспект»

Схожі публікації

відео / фото