Наслідки неналежного користування процесуальними правами не можуть бути покладені в основу для скасування судового рішення

Дата публікації: вт, 01/04/2022 - 16:08

 

30 грудня 2021 року в ЄДРСР оприлюднено постанову КГС ВС у справі № 910/5610/21
 
Наслідки неналежного користування процесуальними правами учасника судового процесу не можуть бути покладені в основу для скасування судового рішення
 
У справі № 910/5610/21 (https://cutt.ly/tUIXo7Q) ТОВ 1 звернулось з позовом до суду, в якому просило стягнути з ТОВ 2 40 609 826,22 грн.
 
Відповідно до положень ст. 277 ГПК України підставами для скасування судового рішення повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни судового рішення є:
 
1) нез`ясування обставин, що мають значення для справи;
 
2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими;
 
3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, встановленим обставинам справи;
 
4) порушення норм процесуального права або неправильне застосування норм матеріального права (ч.1).
 
Неправильним застосуванням норм матеріального права вважається: неправильне тлумачення закону, або застосування закону, який не підлягає застосуванню, або незастосування закону, який підлягав застосуванню. Порушення норм процесуального права може бути підставою для скасування або зміни рішення, якщо це порушення призвело до неправильного вирішення справи (ч.2).
 
Таким чином, підставами для скасування в апеляційному порядку судового рішення є такі порушення, які були допущені судом першої інстанції, а наслідки неналежного користування процесуальними правами учасника судового процесу не можуть бути покладені в основу для скасування судового рішення.

 

 

Схожі публікації

відео / фото