НБУ готує законопроєкт про заборону повернення неплатоспроможних банків їх ексвласникам

Дата публікації: сб, 12/07/2019 - 11:54

Законопроект зробить неможливим повернення ПриватБанку Коломойському

Нацбанк готує законопроект, який унеможливить повернення неплатоспроможних банків їх колишнім власникам. Про це розповів прем'єр-міністр України Олексій Гончарук в інтерв'ю РБК-Україна.

Відповідаючи на питання, чи йде робота над змінами законодавства, щоб унеможливити повернення ПриватБанку його ексвласнику Ігорю Коломойському, що є ключовим питанням на перемовинах з Міжнародним валютним фондом, Гончарук відповів, що НБУ розробляє відповідний законопроект.

«НБУ справді розробляє такі законодавчі ініціативи і уряд співпрацює з НБУ в цих проектах в рамках робочих зустрічей. Ці рішення покликані убезпечити платників податків від можливих негативних наслідків судових рішень щодо банків, які були виведені НБУ з ринку. Нацбанк був основним розробником цього тексту, і коли він буде ухвалений, мені важко прогнозувати, але це питання найближчого майбутнього», – розповів він.

Також прем’єр зазначив, що наразі між Україною та МВФ тривають переговори щодо формату майбутньої програми.

«Кейс ПриватБанку для переважної більшості людей є показовим. Але ще більшу вагу цей кейс має з точки зору створення економічної загрози. Судові процеси тривають на рівні Києва та Лондона. Задача уряду залишається незмінною – захищати інтереси українців, у тому числі захищаючи макроекономічну та фінансову стабільність», – додав Гончарук.

Нагадаємо: нещодавно олігарх Ігор Коломойський заявив, що поверне у свою власність ПриватБанк у найближчому майбутньому.

Схожі публікації

відео / фото галерея