НБУ оприлюднив Білу книгу "Майбутнє регулювання ринку факторингу". Що буде з колекторами?

Дата публікації: ср, 05/13/2020 - 17:30

Національний банк оприлюднив Білу книгу "Майбутнє регулювання ринку факторингу". Це четвертий із шести запланованих секторальних документів, в яких Національний банк як майбутній регулятор ринків небанківських фінансових послуг описує поточний стан ринків, їх проблеми та заплановані зміни в регулюванні.

Чому це важливо?

В Україні досить поширена некласична модель роботи факторингових компаній, коли вони купують проблемні або непрацюючі кредити для їх подальшого стягнення, тобто колекторська діяльність. А Торговий факторинг, у свою чергу, дозволяє бізнесу розширити доступ до фінансових ресурсів, компаніям пропонувати клієнтам вигідні умови оплати (товарний кредит), підвищити обсяги продажів, ліквідність балансу, прискорити оборотність активів, поповнити оборотний капітал і уникнути касових розривів.

Регулювання ринку факторингу має за мету:

  •  сприяння розвитку в Україні класичного торгового факторингу як інструменту доступного і швидкого фінансування та управління дебіторською заборгованістю для бізнесу;
  •  встановлення вимоги щодо прозорості та дотримання ринкової поведінки при здійсненні колекторської діяльності та розмежувати її з ринком торгового факторингу.

Національний банк планує:

  •  чітко врегулювати і розширити джерела фінансування факторингових компаній;
  •  забезпечити їм можливість надавати додаткові нефінансові послуги, спростити доступ на ринок і підтримувати законодавчі зміни щодо захисту прав факторів як кредиторів;
  •  посилити нагляд за ринковою поведінкою в частині забезпечення прозорості та розкриття інформації, захисту прав клієнтів через дотримання компаніями стандартів добропорядної поведінки з боржниками.

Національний банк вважає за доцільне дозволити продавати права вимоги за договорами про надання фінансових послуг тільки на користь інших фінансових установ і вести реєстр колекторських компаній, що працюють за договором комісії/доручення. Факторингові компанії, як і інші кредитодавці або колектори повинні будуть дотримуватися єдиних стандартів ринкової поведінки при стягненні такої заборгованості.

Заплановані зміни дозволять захистити права боржників при стягненні заборгованості колекторською компанією або фінансовою установою, а також створити стимули для подальшого розвитку ринку торгового факторингу.

Юридична компанія Winner

Схожі публікації

відео / фото