Немає ордеру? Отже, ви зайняли жиле приміщення самовільно!

Дата публікації: вт, 09/10/2019 - 16:30

У справі №758/12483/15-ц https://u.to/4ItJFgВС дійшов висновку, що спеціальний ордер є єдиною підставою для вселення в надане службове жиле приміщення. Відповідно скаржник, який зайняв квартиру на підставі наказу про надання службового жилого приміщення, зайняв його без належних правових підстав, тобто самовільно.

Суд керувався такими мотивами:

✔️Згідно з ч.1 ст.58 ЖК УРСР на підставі рішення про надання жилого приміщення видається ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення. Аналогічні положення закріплено ч.2 ст.121 та ч.1 ст.122 ЖК УРСР щодо надання службових жилих приміщень.

✔️Користування жилим приміщенням відповідно до ст.61 ЖК УРСР здійснюється на підставі письмового договору найму. В той час як підставою укладання даного договору є ордер на жиле приміщення.

Згідно із зазначеними нормами права ВС визначив, що ненадавши ордер на жиле приміщення, скаржник належним чином не підтвердив законності свого вселення в це приміщення. Відповідно, без встановлення факту законного вселення, визнання права на користування житловим приміщенням є неможливим, як і укладення договору найму жилого приміщення без ордера на нього.

Пам’ятайте, що користування жилим приміщенням є законним тільки на підставі ордера та договору найму. Це правило діє і щодо квартир в будинках державного чи громадського жилого фонду, і щодо службових жилих приміщень згідно ч.2 ст.123 ЖК УРСР.

Повний текст рішення справи №758/12483/15-ц https://u.to/4ItJFg

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)