Неприпустимо забезпечувати позов шляхом зупинення виконання судових рішень, що набрали сили

Дата публікації: пн, 02/10/2020 - 10:55

 

Верховний суд постійно наголошує увагу на тому, що суд повинен враховувати інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням заходів забезпечення позову.

В цьому контексті Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду в Постанові у справі № 331/1255/17 від 03 липня 2019 року, зазначає, що співмірність під час застосування заходів забезпечення позову, передбачає врахування судом співвідношення негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, та майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Крім того, Верховний суд вказав, що законом передбачено види забезпечення позову перелік яких не є вичерпним, тому за наявності відповідного клопотання можуть бути застосовані й інші його види. Проте недопустимо забезпечувати позов шляхом зупинення виконання судових рішень, що набрали законної сили.

Розглядаючи справу № 296/9676/17 Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду дійшов висновку, що зупинення продажу арештованого нерухомого майна порушує права відповідача як стягувача у виконавчому провадженні, відтак обраний позивачем спосіб забезпечення позову не відповідає його меті та завданням цивільного судочинства. За таких обставин оскаржувані судові рішення не можуть вважатися законними та обґрунтованими, а тому вони підлягають скасуванню.

Civium Law Company

Схожі публікації

відео / фото