Колишнього соратника Януковича, екс-нардепа Юрія Іванющенко зняли з розшуку

Дата публікації: вт, 07/02/2019 - 23:43

Прокуратурою Одеської області закрито справу проти соратника екс-президента втікача Януковича Юрія Іванющенка, також відомого як «Юра Єнакіївський». На підставі цієї інформації колишній нардеп був знятий з розшуку МВС України. Перед цим, у квітні 2019 року, його розшук припинив Інтерпол.

Представник Нацполіції Ярослав Тракало підтвердив дані про припинення розшуку Іванющенка, інформує Українська правда.

«На початку червня ми отримали постанову прокуратури області про закриття кримінального провадження щодо зазначеного громадянина. Згідно із законом це автоматично тягне за собою внесення змін до розшукові бази і зняття з розшуку», – сказав Тракало.

Пізніше правоохоронці за допомогою соцмереж дізналися нібито про скасування закриття справи і направили в ГПУ і Одеську прокуратуру запит. У відповіді прокуратури Одеської області від 25 червня надійшла копія постанови про закриття провадження у зв’язку з відсутністю складу злочину у діях соратника Януковича. Тож 27 червня картка розшуку була зупинена. Однак за словами представника Національної поліції, розшук можуть відновити.

«Якщо до нас надійде відповідне доручення з постановою про оголошення в розшук цього громадянина, оперативні підрозділи почнуть його розшук, а інформація буде внесена у відповідні облікові бази», – сказав Тракало.

В обласній Одеській прокуратурі розповіли, що справу закрили у квітні 2019 року. Причина – скасування Конституційним судом статті про незаконне збагачення, а також зобов’язання судів закрити справу у частині про «рейдерство» одеського ринку. Втім, там уточнили, що «зараз триває досудове розслідування за фактом можливого здирництва права на майно і заволодіння бюджетними коштами».

Спікер ГПУ Лариса Сарган повідомила, що заступник генпрокурора нібито відновив частину справи про вимагання частки на ринку «7 кілометр».

А начальник Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції Василь Неволя зазначив, що у квітні 2019 року комісія з контролю за файлами Інтерполу прибрала з бази інформацію по Іванющенку, що означає скасування міжнародного розшуку.

Раніше швейцарські правоохоронці передали українським документи про банківські рахунки і операції, пов’язані з колишнім народним депутатом України Юрієм Іванющенко. Ці кошти заморожені, і в перспективі повинні повернутися в Україну.

UA.NEWS

Галерея (відео/фото)