ДБР опублікувало запис прослуховування по справі про браковані бронежилети

Дата публікації: ср, 07/10/2019 - 13:08

Державне бюро розслідувань (ДБР) оприлюднило записи прослушки у справі про закупівлю неякісних бронежилетів, в рамках якої в кінці червня пройшли масові обшуки у посадових осіб Міністерства оборони.
За даними ДБР, чиновники Міноборони знали про те, що бронежилети прострілюються, але, незважаючи на це, взяли продукцію у виробника.

Збиток державі, згідно з попередніми даними, склав близько 100 млн грн.

В рамках досудового розслідування було проведено понад 40 обшуків, вилучено 11 тисяч бронежилетів, які "ставлять під загрозу життя і здоров'я військовослужбовців".

Були проведені випробування бронежилетів в лабораторії Державного науково-дослідного інституту МВС України. Призначено додаткові експертизи.

Йдеться про бронежилети "Корсар м3с" першого класу захисту. Вони не повинні прострілюватися в разі атмосферних опадів або в разі занурення в воду. Проте під час слідчих дій бронежилет не пройшов балістичні випробування на стійкість до обстрілу 9х18 мм пістолетні патронами.

Бронепластина "Корсара м3с" четвертого класу захисту теж не пройшла випробування. По ній стріляли гвинтівковою з кулею 7,62 мм (три постріли, одне пробиття) і кулею 5,45 мм автомата АК-74 (три постріли, одне пробиття).

"Для остаточних висновків про невідповідність закупленого речового майна призначено комплекс експертиз", - відзначили в ГБР.

На аудіозаписі зафіксовані розмови, які відбулися між неназваними військовослужбовцями в квітні поточного року. Із записів випливає, що вони знали про "браковані бронежилети".

На відео також демонструються лабораторні випробування вилучених в ході слідчих дій бронежилетів "Корсар м3с" 1-4 класу захисту.

Галерея (відео/фото)