Слідчі ДБР здійснюють обшуки на митницях та митних постах ДФС

Дата публікації: пн, 08/12/2019 - 19:51

Державне бюро розслідувань (ДБР) виявило причетність співробітників митниць до протиправної схеми з податковими кредитами, наразі здійснюються сім обшуків на митницях Державної фіскальної служби (ДФС) України та митних постах, повідомила перший заступник директора ДБР Ольга Варченко.

"Є свіжа інформація щодо обшуків у територіальному офісі ГУ Державної фіскальної служби у Волинській області. Під час розслідування встановили причетність до протиправної схеми співробітників митниць. ...Саме зараз слідчі ДБР здійснюють сім санкціонованих обшуків на митницях ДБР, митних постах і відділах митного оформлення", - написала Варченко на своїй сторінці у Facebook у понеділок.

Вона нагадала, що на початку липня слідчі Центрального апарату ДБР викрили протиправну схему, в якій брали безпосередню участь співробітники ДБР. "Вони покривали діяльність тіньового ринку з торгівлі податковими кредитами й отримували за такі "послуги" свій відсоток. Як наслідок, діяльність цієї транзитно-конвертаційної групи за сприяння волинських податківців завдала збитків державі на 190 млн грн", - навела подробиці Варченко.

За її словами, роль митників зводилася до того, що вони навмисно занижували митну вартість транспортних засобів, які імпортували за підробленими документами: зазначали недостовірні дані про відправника та одержувача, а також маніпулювали з інформацією, необхідною для визначення адекватної митної вартості.

Кримінальне провадження розслідується за ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)), ч.1 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч.4 ст.358 (використання завідомо підробленого документа), ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки), ч.2 ст.366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки).

Інтерфакс-Україна

відео / фото