СБУ викрила підпільне виробництво фальсифікованих дезінфікуючих засобів в промислових масштабах

Дата публікації: нд, 03/29/2020 - 12:33

Служба безпеки України виявила на Волині виготовлення фальсифікованих дезінфікуючих засобів у промислових масштабах на мільйони гривень.

За версією слідства, ділки налагодили підпільне виробництво лікарського дезінфікуючого засобу під маркою відомого бренду. Експерти засвідчили, що нелегально виготовлений засіб не виконував противірусної дії.

Його використання могло заподіяти шкоду життю та здоров’ю населення і призвести до непрогнозованих тяжких наслідків, зокрема пришвидшення поширення вірусних інфекцій.

У межах операції правоохоронці затримали на виїзді з Луцька вантажівку, яка перевозила фальсифікат на суму понад 2 мільйони гривень, зокрема майже тонну контрафактної антисептичної продукції.

фото

Під час проведення слідчих дій за місцем виробництва фальсифікатів, виявлено велику кількість сировини для виготовлення контрафактних лікарських препаратів, а також гігієнічних засобів відомих європейських брендів, порожню тару, баки, обладнання для розливу.

фото

Наразі слідчими СБУ розпочато кримінальне провадження.

Окрім того, співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю СБУ блокували діяльність організованої групи, яка ввозила в нашу країну неякісні ліки та підроблені експрес-тести для діагностики COVID-19. Препарати онкологічної групи та фальшиві експрес-тести ділки доставляли в Україну з Туреччини поза митним контролем,  приховуючи продукцію у контейнерах з одягом. Таке транспортування також не дозволяло дотримуватись температурного режиму, що могло призвести до тяжких наслідків для здоров’я наших громадян.

 

фото

Оперативники спецслужби задокументували, що ділки реалізовували онкопрепарати та експрес-тести без будь-якої дозвільної документації через інтернет та особисто клієнтам. Продукцію вони зберігали в антисанітарних умовах у підвальному приміщенні в столиці. 

Під час слідчих дій за місцем зберігання контрабандного товару правоохоронці вилучили ліки і тести на майже 1 мільйон гривень. Наразі проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії для встановлення всіх осіб, причетних до протиправної діяльності та притягнення їх до кримінальної відповідальності. 

фото

За матеріалами прес-центру СБУ

відео / фото