Постраждалий та підозрюваний водночас: адвокати пояснили “унікальність” справи Стерненка

Дата публікації: пн, 06/15/2020 - 15:00

 

Сергію Стерненку 11 червня вручили підозру у вчиненні вбивства, хоча раніше, в травні, його визнали потерпілим у цьому ж інциденті.

Юристи розповіли, як може одна і та сама людина бути потерпілою і обвинуваченою відразу.

Нагадаємо, активіста Сергія Стерненка підозрюють у вбивстві людини в Одесі 25 травня 2018 року. Сам активіст стверджує, що воно сталося випадково в процесі самооборони. Стерненко сказав, що на нього напали, і вважає, що це пов'язано з його виступом проти незаконних забудов в Одесі, які реалізовувалися в інтересах мера міста Геннадія Труханова.


Юрист Ростислав Кравець заявив, що теоретично таке можливо.

"Коли, грубо кажучи, при затриманні злочинця поліцейські перевищують свої повноваження. Або коли мова йде про перевищення необхідної самооборони. Наприклад, коли до вас увірвалися в будинок, і ви цю людину застрелили. Ви будете обвинуваченим, але при цьому ви будете і потерпілим від вторгнення в будинок. Тому так буває, коли в рамках однієї кримінальної справи одна людина може бути одночасно і потерпілою, і обвинуваченою", - сказав Кравець.

Однак уточнив, що стосовно конкретної справи Стерненка стверджувати щось складно, так як відкритого доступу до матеріалів кримінального провадження у громадськості немає.

"Для того, щоб щось пояснити, необхідно розуміти, в чому саме полягає саме звинувачення і в чому саме він визнаний потерпілим", - пояснив юрист.

У свою чергу адвокат Ярослав Гришин заявив, що звинувачення Стерненка у вбивстві після того, як його визнали потерпілим - юридичний нонсенс.

"Як відомо, в травні цього року Сергія Стерненка було визнано потерпілим у кримінальному провадженні за фактом нападу на нього. Повідомлення Сергію про підозру за ч. 1 ст. 115 КК України, тобто за умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, є незаконним, оскільки Стерненко до цього вже був визнаний слідчим потерпілим... За таких обставин кваліфікація його дій як умисне вбивство є юридичним нонсенсом", - підкреслив адвокат.

APnews

відео / фото галерея