Нове про банківську таємницю

Дата публікації: чт, 02/06/2020 - 12:14

Боялися, що державні органи дізнаються, скільки грошей на вашому рахунку та яких контрагентів ви приховуєте? Не дарма. Тепер вони можуть зробити це навіть без судового рішення, адже Національний банк спростив процедуру розкриття банківської таємниці. Відповідні зміни затверджені постановою Національного банку №13 від 31 січня 2020 року.

Новий Закон ухвалено Верховною Радою 31 жовтня 2019 року. Ним були внесені зміни, зокрема, до статті 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність".

Державні органи, визначені в пунктах 3, 3-1 та 3-2 частини першої статті 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність" можуть отримати на письмовий запит без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, включаючи інформацію про контрагентів, навіть, якщо їх рахунки відкриті в інших банках.

Національний банк упорядкував норми Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління Національного банку України від 14.07.2006 № 267, відповідно до законодавства.

Юридична компанія Winner

Схожі публікації

відео / фото