Нове про виплати ФОП у зв'язку з безробіттям

Дата публікації: нд, 06/14/2020 - 09:24

 

Карантин триває, і сьогодні ми розповімо, як отримати допомогу з часткового безробіття приватним підприємцям без найманих працівників (тільки тим ФОП, які сплатили єдиний соціальний внесок). Фінансова підтримка стала можлива після прийняття постанови від 3 червня 2020 року № 453, яка вступила в силу 6 червня.

Усього п'ять простих кроків.

1. Зверніться до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності і підготуйте такі документи:

  •  заява на отримання допомоги в довільній формі;
  •  копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
  •  довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців (перед початком зупинення діяльності);
  •  відомості до Додатку 2 Порядку.

2. Оригінали документів подайте до центру зайнятості або поштою, або через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.

3. Упродовж трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо є помилки чи неточності, спеціалісти повідомлять про це. Ви матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.

4. Рішення щодо надання допомоги приймає обласний чи Київський міський центр зайнятості.

5. Після одержання коштів на свій рахунок центр зайнятості переказує їх фізичній особі-підприємцю.

Допомога нараховується за кожну годину скорочення діяльності з розрахунку двох третин від сплати ЄСВ, але не більше мінімальної заробітної плати, яка зараз становить 4723 гривень на місяць. Допомогу перерахують на період призупинення або скорочення діяльності та протягом 30 календарних днів після закінчення карантину. Платити податок на доходи фізичних осіб і військовий збір не доведеться.

Про це повідомляє Державна служба зайнятості, а подробиці про отримання допомоги можна дізнатися в будь-якому центрі зайнятості за телефоном.

Юридична компанія Winner

Схожі публікації

відео / фото