Нове про захист інтелектуальної власності на митниці

Дата публікації: пт, 07/03/2020 - 11:22

 

Боротьба з контрафактними та піратськими товарами триває. 30 червня набули чинності накази Міністерства фінансів № 281 та № 282 від 9 червня 2020 року, спрямовані на удосконалення захисту прав інтелектуальної власності.

Наказ № 281 стосується взаємодії з товарами, що підозрюються в порушенні прав інтелектуальної власності, а також з правовласниками та декларантами.

Митні органи ідентифікують пред'явлені товари як оригінальні та заходи сприяння до таких товарів не застосовуються, якщо:

1) їх переміщення через митний кордон України здійснює особа, визначена правовласником як учасник зовнішньоекономічної діяльності, який здійснює операції з оригінальними товарами, відповідно до даних митного реєстру;

2) до митного реєстру внесена інформація або правовласник письмово повідомив митний орган про те, що товари, які заплановано до переміщення або переміщуються через митний кордон України, є оригінальними товарами, та така інформація дозволяє митному органу ідентифікувати такі товари під час здійснення митного контролю та митного оформлення.

Якщо пред'явлені товари не ідентифіковані як оригінальні, митні органи ідентифікують такі товари як товари, що підозрюються в порушенні прав інтелектуальної власності (ПІВ), у разі, якщо відповідно до даних митного реєстру:

1) їх переміщення через митний кордон України здійснює особа, визначена правовласником як учасник зовнішньоекономічної діяльності, який здійснює операції з товарами, що підозрюються у порушенні ПІВ, або

2) виробник таких товарів визначений правовласником як виробник товарів, що підозрюються у порушенні ПІВ, або

3) їх характерні (типові) ознаки та/або їх пакування відповідають даним митного реєстру щодо характерних (типових) ознак та/або пакування товарів, що підозрюються у порушенні ПІВ, або

4) виробник таких товарів не визначений правовласником як виробник оригінальних товарів, або

5) їх характерні (типові) ознаки та/або їх пакування не відповідають даним митного реєстру щодо характерних (типових) ознак та/або пакування оригінальних товарів.

Наказом № 282 вдосконалено порядок реєстрації прав інтелектуальної власності у митному реєстрі; запроваджено форми заяв, які використовуються у країнах ЄС, а також переведено в електронну форму комунікації між правовласниками та Держмитслужбою.

Правовласник, який має підстави вважати, що під час переміщення товарів через митний кордон України порушуються чи можуть бути порушені його права на об'єкт ПІВ, має право безоплатно подати до Держмитслужби заяву про реєстрацію об'єкта ПІВ у митному реєстрі. Заява про реєстрацію об'єкта ПІВ у митному реєстрі може бути подана з метою реєстрації у митному реєстрі таких об'єктів ПІВ як об'єкти авторського права і суміжних прав, винаходи, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення, сорти рослин, компонування напівпровідникових виробів.

Юридична компанія WINNER

Схожі публікації

відео / фото