Нові правила отримання субсидії: кому можуть відмовити і на яких підставах?

Дата публікації: пн, 05/10/2021 - 16:51

 

З 1 травня в Україні змінився порядок отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Отримувачі повинні переоформити допомогу та подати новий пакет документів згідно нової постанови Кабміну від 14 квітня 2021 року № 420.

Про це інформує Судово-юридична газета.

 

Так, згідно нових правил, можуть відмовити у субсидії у разі наявності у когось із членів домогосподарства великого банківського депозиту, операцій з покупки валюти чи послуг на більше ніж 56 тис грн. та довгих поїздок за кордон.

У декларації, яку заповнюють отримувачі субсидій, потрібно вказати наявність депозиту у розмірі більше 25 прожиткових мінімумів (56 750 грн), покупку валюти, банківських металів чи товарів або послуг на більше ніж 50 тис грн, наявність авто віком до 15 років, а також заборгованість по аліментам.

Якщо ці пункти збігаються– у субсидії, ймовірно, відмовлять.

 

Окрім того, виплату субсидії можуть скасувати, якщо декларант або член домогосподарства:

  • Протягом року перед зверненням за призначенням субсидії придбав земельну ділянку, квартиру (будинок), інше нерухоме майно, транспортний засіб (механізм), цінні папери та інші фінансові інструменти, віртуальні активи, будівельні матеріали та інші товари довгострокового вжитку на суму, яка на дату операції перевищувала 50 тис. грн.
  • На дату призначення житлової субсидії має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, коли призначається житлова субсидія (на сьогодні загальна сума 56 750 грн)
  • Протягом року перед зверненням за субсидією чи її призначенням здійснив операції з купівлі іноземної валюти (готівковій або безготівковій), а також банківських металів на суму понад 50 тисяч грн. Зазначимо, що з 2017 року українці можуть без паспорта міняти валюту до 150 тисяч гривень.
  • Якщо хтось із повнолітніх членів сім’ї не вчився, не працював і не мав офіційного статусу безробітного. І таким чином, за інформацією ДПС та Пенсійного фонду, не мав ніяких доходів, що враховуються при призначенні субсидій. Або ж мав середньомісячний сукупний дохід, що не перевищує розміру мінімальної заробітної плати. Також субсидію не призначать, якщо за таку особу не оплачена хоча б мінімальна сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
  • Перебування претендентів на субсидію за кордоном сукупно понад 60 днів. У цей період не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що підтверджується відповідними документами.
Теґи

Схожі публікації

відео / фото галерея