Нові правила продовження та поновлення процесуальних строків в Україні

Дата публікації: чт, 08/06/2020 - 23:11

 

17 липня 2020 р. набрав чинності Закон України №731-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» у цивільному, господарському та адміністративному процесах.

Законом встановлюються нові правила продовження та поновлення процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Прийнявши Закон №731-IX, законодавець вилучив «автоматичність» продовження процесуальних строків. Зокрема, тепер процесуальні строки продовжуються судом лише тоді, якщо:

- учасник справи (або зацікавлена особа*) звернувся до суду з відповідною заявою;

- неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений раніше судом строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв’язку з карантином.

Крім цього, Закон №731-IX передбачає і умови для поновлення процесуального строку (як до, так і після його закінчення), а саме:

- учасник справи (або зацікавлена особа) звернувся до суду з відповідною заявою;

- у заяві про поновлення процесуальних строків заявник вказує на причини пропуску строків, у тому числі зазначаючи про те, чому такий пропуск зумовлений обмеженнями, впровадженими у зв’язку з карантином;

- суд визнає, що причини пропуску процесуального строку, вказані заявником, дійсно є поважними.

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону №731-IX передбачено, що строки, які були продовжені судами за правилами, які діяли раніше (тобто строки, продовжені «автоматично»), закінчуються через 20 днів після набрання чинності законом.

Юридичне бюро "Лінія права"

Схожі публікації

відео / фото