Нові зміни до ПКУ для підприємців: скасування книги обліку доходів та інші нововведення

Дата публікації: чт, 07/16/2020 - 10:21

 

Підприємців чекають чергові зміни до Податкового кодексу, на цей раз щодо функціонування Електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб — підприємців (законопроект № 2524).

 

Основні нововведення:

1) Поліпшення електронної взаємодії з податковим органом. Копії податкових повідомлень-рішень та інші документи, які податковий орган надсилає платнику податків, будуть також відображатися в Електронному кабінеті.

2) Визначено, що контролюючий орган повинен вести листування з платниками податків, які подали заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, в електронній формі.

3) Скасовано вимогу подавати заяву на приєднання до договору про визнання електронних документів після реєстрації або оновлення ключів кваліфікованого електронного підпису.

4) Запроваджується автоматична реєстрація в Електронному кабінеті отриманих документів від платника податків.

5) Передбачено, що в Електронному кабінеті повинні міститися дані про суму та дату погодження грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом.

6) Скасовано вимогу обов'язкової реєстрації книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат, а також скасовано обов'язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 і 2 групи «спрощенців» і 3 групи, які не є платниками ПДВ. Такий платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів у паперовому або електронному вигляді. Відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки в книзі доходів настає, тільки якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.

7) Спрощується механізм доведення відсутності вини через технічні збої у роботі електронного кабінету.

 

Юридична компанія WINNER

Схожі публікації

відео / фото