Новий порядок перевірок фонду соцстраху: на що чекати підприємцям

Дата публікації: нд, 10/18/2020 - 19:29

 

Фонд соцстраху Постановою від 02.10.2020 № 23 затвердив новий Порядок перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання. Документ набрав чинності з 10.10.2020.

Перевірки відбуватимуться з метою:

  • контролю за використанням страхових коштів Фонду, обґрунтованістю виплати матеріального забезпечення, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання;
  • виявлення та підтвердження неправомірно витрачених сум страхових коштів та/або вартості наданих соціальних послуг, нецільового використання коштів, невикористаних коштів Фонду, забезпечення своєчасного та повного повернення таких коштів до бюджету Фонду.

Посадові особи Фонду проводять перевірки:

  • за місцезнаходженням страхувальника;
  • у приміщенні робочого органу виконавчої дирекції Фонду (його відділення) за згодою (письмовою заявою) страхувальника та за умови надання ним усіх необхідних документів для проведення перевірки.

Посадові особи Фонду мають право проводити камеральні та документальні (планові або позапланові; виїзні або не виїзні) перевірки.

Під час перевірок досліджують:

  • достовірність відомостей, поданих страхувальниками для отримання страхових коштів;
  • дотримання порядку використання страхувальниками виділених йому страхових коштів.

Документальну планову перевірку проводять відповідно до плану-графіка проведення документальних планових перевірок. План-графік проведення документальних планових перевірок на наступний квартал формують щоквартально до 20 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.

Фонд наділили правом зупиняти виплати в разі відмови або перешкоджання з боку страхувальника у проведенні перевірки, виявлення фактів подання ним до Фонду недостовірних відомостей або порушення порядку використання страхувальником страхових коштів Фонду. Поновлюють виплати з Фонду за умови усунення порушень, що призвели до зупинення таких виплат. Повідомлення про прийняте рішення про зупинення (поновлення) виплат з Фонду направляють страхувальнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення не пізніше наступного робочого дня після прийняття такого рішення.

 

 

Юридична компанія WINNER
 

Схожі публікації

відео / фото