ОДА відмовляє у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою: що робити?

Дата публікації: нд, 05/16/2021 - 12:23

 

Питання:

ОДА відмовляє у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою мотивуючи тим що стаття 85 ВКУ не підпадає під дію статті 134 ЗКУ.

Чи проводяться земельні торги на передачу для громадян в оренду земельних ділянок водного фонду (прибережної захисної смуги) для сінокосіння?


Відповідь:

Відповідно до ст. 58 ЗК, до земель водного фонду належать землі, зайняті морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водними об’єктами, болотами, а також островами, не зайнятими лісами;  прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм, крім земель, зайнятих лісами.

Відповідно до ч.4 ст.59 ЗК громадянам та юридичним особам органами місцевого самоврядування із земель водного фонду можуть передаватися на умовах оренди земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення і берегових смуг водних шляхів, озера, водосховища, інші водойми, болота та острови для сінокосіння, рибогосподарських потреб (у тому числі рибництва (аквакультури), культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 Земельного кодексу України.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 ЗК, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 ЗК.

Частиною 2 статті 134 ЗК встановлено, що не підлягають продажу на земельних торгах земельні ділянкидержавної чи комунальної власності або права на них у разі:  

- передачі громадянам земельних ділянок для сінокосіння і випасання худоби, для городництва.

Таким чином, Вам повинні надати земельну ділянку в оренду для сінокосіння, без проведення змельних тогрів, у порядку, визначеному в статті 123 ЗК України. В разі отриманні письмової відмови маєте право звернутися до суду.

Звертаю увагу, що це загальна консультація, яка не враховує всіх можливих нюансів.

 

ава
 
 
Юрист Дмитро Дончак
B2BConsult всеукраїнський онлайн сервіс консультацій із законодавства

Схожі публікації

відео / фото галерея