Оформлюйте відповідальне зберігання правильно

Дата публікації: пт, 11/15/2019 - 13:24

Розглядаючи справу № 910/11837/18 https://u.to/tvC1Fg за позовом про відшкодування вартості втраченого майна, що було передано на відповідальне зберігання, ВС звернув увагу на необхідність правильного оформлення передачі майна на відповідальне зберігання.

Скаржник у касаційній скарзі просив встановити факт передачі майна та його обсяг на підставі видаткових накладних і нотаріально посвідченої заяви свідка.

ВС погодився з висновком апеляційного суду, що акт приймання-передачі є єдиним належним документом для підтвердження передачі майна на відповідальне зберігання.

За висновком ВС таку передачу необхідно не тільки оформити актом приймання-передачі, а й визначити у ньому інформацію, яка є необхідною для відшкодування при втраті майна, зокрема:
✔️ перелік майна,
✔️ родові чи індивідуальні ознаки майна, що необхідні для його ідентифікації;
✔️ кількість майна із зазначенням одиниць вимірювання кількості;
✔️ вартість майна;
✔️ комплектність майна.

Зверніть увагу! Складання такого акту має на меті захист інтересів власника майна, адже його повернення зі зберігання буде проводитися відповідно до зазначеного переліку.

Відповідно, ВС встановив неможливість стягнення на користь скаржника вартості втраченого майна, адже він підписав акт приймання-передачі, згідно з яким неможливо встановити, яке конкретно майно передано на зберігання, хоча він мав таку можливість.

Правова позиція ВС https://u.to/-wK2Fg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото