Огляд водіїв на стан сп’яніння у медзакладі не потребує присутності свідків

Дата публікації: пн, 06/01/2020 - 12:40

Кодексом України про адміністративні правопорушення досить чітко врегульовано порядок огляду водіїв на стан алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

При цьому будь-які порушення проведення такого огляду призводять до того, що докази перебування водія у стані сп’яніння суди визнають недопустимими саме через порушення відповідної процедури.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

Відповідно до норм ч. 4 ст. 266 КУпАП огляд у закладі охорони здоров’я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.

Таким чином положень щодо присутності свідків при проведенні огляду водія у медичному закладі чинним законодавством не передбачено, а отже їх присутність у даному випадку законом не вимагається.

Юридичне бюро "Лінія права"

Схожі публікації

відео / фото