Омбудсмен роз'яснила можливе запровадження комендантської години для запобігання поширенню коронавірусу

Дата публікації: пн, 04/13/2020 - 19:45

У зв’язку з поширенням в ЗМІ інформації про обмеження пересування та введення комендантської години у період вихідних (святкових) днів з 13 год. 00 хв. суботи до 6 год. 00 хв. першого робочого дня після вихідних (святкових) днів на території Волинської, Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької й інших областей Західної України та надходженням звернень громадян до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, омбудсмен повідомила що, відповідно до частини першої статті 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, за винятком обмежень, визначених законом.

З даного приводу варто вчергове наголосити, що запровадження комендантської години (заборона перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень особи у встановлені години доби) можливо лише у разі введення надзвичайного стану за Указом Президента України, затвердженого Верховною Радою України.

На даний час надзвичайний стан ні загалом в Україні, ні в окремих її місцевостях НЕ введено. В Україні діє режим надзвичайної ситуації, тому обмеження конcтитуційних прав громадян, зокрема права на свободу пересування, не допускається.

У зв’язку з вищенаведеним, рішення регіональних комісій ТЕБ та НС, заклики голів ОДА щодо обмеження пересування, заборони громадянам виходити на вулицю можуть мати виключно рекомендаційний характер.

Наголошуємо, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. У цьому випадку і з огляду на ситуацію, що склалася в Україні, та вжиттям державою заходів, пов’язаних із запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, закликаємо громадян дотримуватись правил карантину для збереження свого здоров’я та здоров’я оточуючих.

ombudsman.gov.ua

Схожі публікації

Уряд дав роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років
Результаты борьбы с «нарушителями карантина» - анализ судебной практики
Уряд пропонує посилити заходи безпеки для боротьби з коронавірусом: що змінюється для громадян?
В Україні розпочали послаблення карантину: що дозволено на першому етапі з 11 травня?
Посилення обмежувальних заходів на період карантину - роз'яснення Кабміну
Детальний правовий аналіз обмежувальних заходів карантину: законність накладення штрафів
Чи правомірні нові обмеження під час карантину? Адвокати безкоштовно допомагатимуть відстоювати порушені права громадян!
Комендантский час и чрезвычайное положение: могут ли ввести и насколько это законно
Країна на карантині: що робити коли до Вас підійшли працівники поліції на вулиці
Нові карантинні обмеження: що таке громадське місце та чи допускається обмеження прав громадян під час надзвичайної ситуації

відео / фото