Оподаткування доходу від продажу рухомого майна - податкова роз'яснює

Дата публікації: вт, 08/04/2020 - 20:11

Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», внесено зміни, зокрема, до п. 173.2 ст. 173 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо оподаткування доходу від продажу рухомого майна.

Про це повідомляє ГУ ДПС у Cумській області.

Відповідно до нововведень, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного  року третього та наступних об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною  п. 167.1 ст. 167 ПКУ – 18 відсотків.

Водночас, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного  року другого об'єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ – 5 відсотків.

Поряд з цим дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного  року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Схожі публікації

відео / фото