Оскарження рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних

Дата публікації: ср, 10/21/2020 - 09:57

 

Як відомо, відповідно до п. 56.1 ст. 56 Податкового кодексу України, всі рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку, з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексом (1095 днів ).

Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.

Рішення контролюючого органу, можуть бути оскаржені до суду по процедурі судового оскарження в рамках розгляду публічно-правових спорів, згідно КАС України, в межах строків, передбачених Кодесом.

Відповідно до частини четвертої ст. 122 КАСУ якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов’язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень.

Якщо рішення за результатами розгляду скарги позивача на рішення, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень не було прийнято та (або) вручено суб’єктом владних повноважень позивачу у строки, встановлені законом, то для звернення до адміністративного суду встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня звернення позивача до суб’єкта владних повноважень із відповідною скаргою на рішення, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень.

Таким чином, строк оскарження в судовому порядку рішення контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) становить 1095 днів із дня отримання такого рішення, якщо до подання позовної заяви платником ‼️не проводилася процедура адміністративного оскарження.

Якщо платник скористався своїм правом на адміністративне оскарження, то рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН оскаржуються в судовому порядку в такі строки:

  • тримісячний строк – за умови, якщо рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги було прийнято та вручено платнику податків у строки Кодексом;
  • шестимісячний строк для звернення до суду встановлюється за умови, якщо рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги не було прийнято та/або вручено платнику податків у строки, встановлені Кодесом. Такий строк обчислюється з дня звернення платника до контролюючого органу із відповідною скаргою на його рішення.

Щодо оскарження рішень про блокування ПН/РК

Рішення про відмову в реєстрації ПН/РК у ЄРПН приймають комісії з питань зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН головних управлінь ДПС в областях.

Такі рішення платники ПДВ мають право оскаржити в адміністративному чи судовому порядку.

Щодо адміністративного оскарження.

Сама процедура такого оскарження описано в Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Звертаємо увагу, що рішення про блокування ПН/РК, які вже були оскаржені у суді, не можна оскаржувати в адміністративному порядку.

Скаргу на рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних подають до комісії центрального рівня (комісія з питань зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН ДПС).

Скаргу можна подати в строк 10 робочих днів.

Згідно з п. 102.6 ПКУ граничні строки для подання, зокрема, заяв про перегляд рішень контролюючих органів підлягають подовженню керівником (його заступником або вповноваженою особою) за письмовим запитом платника податків, якщо такий платник податків протягом зазначених строків:

  • перебував за межами України;
  • перебував у плаванні на морських суднах за кордоном України у складі команди (екіпажу) таких суден;
  • перебував у місцях позбавлення волі за вироком суду;
  • мав обмежену свободу пересування у зв’язку з ув’язненням чи полоном на території інших держав або внаслідок інших обставин непереборної сили, підтверджених документально;
  • був визнаний за рішенням суду безвісти відсутнім або перебував у розшуку у випадках, передбачених законом.

Скарга на рішення про блокування ПН/РК лише в електронній формі засобами електронного зв’язку. Форму Скарги визначено в додатку 1 до Порядку розгляду скарг. Її електронна форма — (J/F1313203).

Платник ПДВ може додавати до Скарги пояснення та копії документів, які підтверджують інформацію, зазначену в ПН/РК, реєстрація яких зупинена.

 

 

Адвокатське бюро "Олега Пилипченка"

Схожі публікації

відео / фото