Оскаржити невнесення відомостей до ЄРДР можна лише в кримінальному провадженні - Велика Палата

Велика Палата Верховного Суду при розгляді справи № 813/1596/18 визначила юрисдикцію скарг щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У відповідній постанові від 13 березня, з текстом якої можна ознайомитись у Verdictum, визначено, що спір щодо невнесення відомостей до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення  не є публічно-правовим і не може бути предметом розгляду в адміністративному суді.

У межах спірних правовідносин позивач і відповідач діють як учасники кримінального провадження, права і обов'язки яких визначені кримінальним процесуальним законом, тому спір у цій справі не може розглядати адміністративний суд.

Велика Палата погодилась з висновками судів першої та апеляційної інстанцій про те, що спір у цій справі не є публічно-правовим, вимоги про оскарження бездіяльності начальника відділу поліції під час організації перевірки заяви про кримінальне правопорушення повинні бути розглянуті лише в межах кримінального судочинства, а не адміністративного.

ЮРЛІГА

Теґи

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)