Отримання подарунків: з якої суми сплачується ПДФО в 2020 році?

Дата публікації: пн, 01/27/2020 - 10:32

Податківці нагадують, що до розрахунку загального місячного (річного) оподаткованого доходу не включається  вартість дарунків, наданих фізичній особі не в грошовій формі юридичною особою або фізичною особою — підприємцем  — у частині, що не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня  звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (відповідно до пп. 165.1.39 ст.165 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Тобто в 2020 році вартість подарунка у розмірі 1 180,75 грн не оподатковується ПДФО та військовим збором. Якщо подарунок коштує більше, то сума перевищення оподатковується ПДФО та військовим збором.

Також необхідно враховувати, що відповідно до п. 164.5 ст. 164 ПКУ  під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлено згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою: К = 100 : (100 – Сп), де К — коефіцієнт; Сп — ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

При цьому якщо вартість подарунків перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо з урахуванням положень п. 164.5 ст. 164 ПКУ.

За матеріалами ГУ ДПС у Чернігівській області

Схожі публікації

УВАГА! Змінено порядок оподаткування спадщини та подарунків за нульовою ставкою
Директор без заробітної плати: особливості оподаткування та відповідальності за ухилення від оподаткування
Кошти, перераховані компанією-нерезидентом на користь її представництва в Україні, не є об’єктом оподаткування ПДВ
Регистрация микростокера предпринимателем
Міністр соціальної політики пропонує декларувати доходи заробітчанам
УВАГА! Плануєте перейти на спрощену систему оподаткування – подайте заяву до 15 березня
13 вересня 2019 року - останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему
Надання комунального майна в оренду: оподаткування ПДВ та складання податкової накладної
Готівкові розрахунки з особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність
Про відмову від спрощеної системи оподаткування - роз'яснення ДФС

відео / фото