«Пакунок малюка»: які зміни очікують батьків?

Дата публікації: чт, 09/03/2020 - 12:03

 

З 01 вересня 2018 в Україні діяла  Програма надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”. Ця програма діяла паралельно з існуючою допомогою при народженні.

 

Пакунок малюка — це набір речей для догляду за новонародженим, який його родина отримує у пологовому будинку. Пакунок малюка був адресною безповоротною соціальною допомогою, яка надавалася у натуральній формі додатково до грошової допомоги на народження дитини.

У пакунок малюка входили предмети для догляду за дитиною загальною вартістю до 5 тисяч гривень. Перелік речей був сформований на основі опитувань молодих батьків та затверджений Мінсоцполітики. Серед речей, які отримували батьки — одяг, підгузки, доглядова косметика, постіль, інформаційні матеріали.

30.06.2020 Антимонопольним комітетом України прийнято рішення про відміну закупівлі одноразової натуральної допомоги пакунок малюка.

Так, замість пакунку малюка батьки зможуть отримати одноразову натуральну допомогу.

 

Хто може бути отримувачем допомоги?

Отримувачем допомоги можуть бути батьки, у яких народились дитина/діти, а в разі відсутності матері/батька- патронатні вихователі, опікуни новонародженої дитини.

 

Куди першочергово звернутися батькам для отримання допомоги?

Батьки новонародженого першочергово повинні звернутися до АТ КБ «ПриватБанк», в якому укладається договір, відкривається рахунок, який має спеціальний режим використання та в подальшому отримується картка.

Після відкриття рахунку та отримання картки слід звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування із заявою та пакетом документів протягом дванадцяти місяців з дати народження дитини.

 

Які документи подаються до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення ?

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
  • копія посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення за захистом в Україні/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
  • копію рішення про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя;
  • копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової карткпи платника податків;
  • довідка з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги пакунок малюка (лише в разі народження дитини у пологовому будинку в 2020).

Варто зазначити, що батьки можуть подати заяву та документи в електронному вигляді.

 

Чи можуть батьки  розпоряджатися отриманими коштами на власний розсуд?

Після отримання коштів, батьки протягом одного року самостійно можуть витратити кошти лише у визначених закладах торгівлі або через інтернет магазини для придбання виключно наступних речей:

  • дитячих товарів (засобів для догляду за дітьми, засобів гігієни, серветок, дитячого одягу та взуття, дитячого харчування, дитячого посуду, іграшок та текстилю для дітей);
  • товарів для породіллі.

 

Якщо у Вас або Ваших родичів наявний цивільний або адміністративний спір, виникають додаткові питання, то консультацію професійного юриста Ви можете отримати звернушивсь до системи безоплатної правової допомоги.

 

Автор заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД в м.Києві Тетяна Городенська

Схожі публікації

відео / фото