Пенсіонери з великим стажем роботи будуть отримувати гідні пенсії – В. Гройсман

Дата публікації: вт, 03/06/2018 - 15:57

Уряд України розглядає можливість внесення змін до законів про пенсійне забезпечення

Основні тези цих змін опублікував на своїй сторінці у мережі Фейсбук Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.  Нижче наводимо ці зміни.


 • Пенсійна реформа, проведена в жовтні 2017 року дозволила збільшити пенсії більш як для 10 млн українців. Це підвищення було диференційованим, тобто, різним для кожного пенсіонера.
 • Якщо до реформи із 11,7 млн пенсіонерів майже 8,5 млн отримували однакову пенсію, то завдяки реформі вдалося відновити соціальну справедливість.
 • Більш як для 4 млн пенсіонерів зростання пенсії склало понад 500 грн на місяць. В першу чергу це стосувалося людей, які чесно працювали в народному господарстві і мали великий стаж і заробіток.
 • Завдяки реформі відійшли в минуле спеціальні пенсії для державних службовців, податківців, митників та інших категорій привілейованих громадян, яким пенсію обчислювали за спеціальними нормами 15 різних законів!
 • Віднині для кожного громадянина пенсія розраховується за єдиною формулою, головними елементами якої є трудовий стаж і розмір заробітку, з якого сплачено страхові внески. Уряд на практиці реалізував конституційний принцип рівності громадян перед Законом.
 • В той же час, реформа висвітлила проблемні моменти, які існували в реаліях колишнього Радянського Союзу. Майже 3 млн пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, отримали незначне підвищення пенсії внаслідок того, що у них була маленька зарплата. В першу чергу це стосується колгоспників, молодших медичних працівників, працівників дошкільних начальних закладів та інших робітників, які працювали на благо суспільства.
 • Особливо неприйнятним фактом є те, що з 3 млн цих пенсіонерів, майже 2,5 млн складають українські жінки!
 • Саме тому, я дав доручення Мінсоцполітики підготувати законодавчі зміни, які дозволять виправити соціальну несправедливість щодо цих людей. Але при цьому формула для розрахунку пенсій є незмінною. Несправедливою є не формула, а соціально-економічна дійсність, в якій жили і працювали наші пенсіонери. Йдеться про запровадження і реалізацію додаткових гарантій для тих, хто чесно працював і повністю виконав умови пенсійного страхування.
 • Друга проблема, яка проявилася під час проведення пенсійної реформи – зниження коефіцієнту індивідуального заробітку для людей, які продовжують працювати після призначення їм пенсії.
 • Склалася парадоксальна ситуація, коли громадяни продовжують працювати, зростає їх стаж, але завдяки тому, що знижується їх заробіток, падає індивідуальний коефіцієнт заробітку. Тобто, чим довше працює людина, тим меншою є його пенсія.
 • Ми повинні виправити цю несправедливість. Відповідне доручення я також дав Міністерству соціальної політики.
 • Ми запропонуємо на законодавчому рівні закріпити автоматичне донарахування стажу. А коефіцієнт заробітку пенсіонери зможуть визначати за власним бажанням.

Схожі публікації

відео / фото