Першу заступницю голови НБУ Катерину Рожкову підозрюють у держзраді по справі ПриватБанку

Дата публікації: пн, 03/22/2021 - 16:45

 

Першій заступниці голови НБУ Катерині Рожковій і кільком менеджерам Нацбанку, які працювали над націоналізацією ПриватБанку, загрожують звинувачення у держзраді та розкраданні.

Проти топменеджерів Нацбанку наразі ведеться розслідування, повідомляє Kyiv Post із посиланням на Офіс генпрокурора.

За даними видання, НБУ поділився інформацією з компаніями, включаючи детективне агентство Kroll Inc., консалтингову компанію AlixPartners та юридичні фірми Hogan Lovells and Asters.

Зазначені компанії Україна офіційно найняла для розслідування або сприяння націоналізації ПриватБанку, якому на момент націоналізації у 2016 році не вистачало $5,5 млрд. Його ексвласники Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов привласнили гроші банку через шахрайські кредити та відмивання грошей. Робота Kroll була невід’ємною частиною викриття втрати коштів.

У свою чергу Коломойський і Боголюбов заперечують звинувачення у розкраданні коштів та оскаржують націоналізацію ПриватБанку у судах.

Рожкова заявила, що їй невідомі будь-які звинувачення проти неї, але в нападках на співпрацю НБУ з іноземними компаніями вона не бачить нічого нового.

За даними видання, Коломойський неодноразово намагався порушити державну співпрацю з іноземними компаніями, використовуючи різні заяви та PR-кампанії. Співпраця досліджувалась епізодично державними органами, включно з НАБУ та ДБР.

Джерела також повідомили, що ініціатором розслідування співпраці НБУ з іноземними компаніями міг бути хтось із посадовців Офісу президента, розслідування проводить ДБР та СБУ.

Директор НАБУ Артем Ситник розповів, що НАБУ розслідує можливу змову ексвласників ПриватБанку та посадовців Національного банку.

Він зазначив, що НАБУ скерувало напрацювання у справі ПриватБанку до Офісу генпрокурора.

Нагадаємо, 22 лютого генпрокурор Ірина Венедиктова підписала підозри трьом ексвисокопосадовцям ПриватБанку у розтраті майже 137 млн грн на користь страхової компанії «Інгосстрах», пов'язаної з кінцевими бенефіціарами банку.

Зокрема оголошені підозри ексголові банку Олександру Дубілету, експершому заступнику голови ПриватБанку Володимиру Яценку та начальниці департаменту фінансового менеджменту Олені Бичихиній, яка одночасно займала посаду першої заступниці голови «Інгосстрах».

У березні Венедіктова санкціонувала нові підозри експтопменеджерам ПриватБанку, серед яких колишні голова правління, його заступник і керівник міжбанківських операцій, у нанесенні збитків на 8 млрд грн.

відео / фото галерея