Підозрюваний, обвинувачений, засуджений не мають права відмовитися від апеляційної чи касаційної скарги захисника, – ВС

Дата публікації: вт, 03/30/2021 - 23:50

 

Право відмови від апеляційної чи касаційної скарги захисника, поданої в інтересах підозрюваного, обвинуваченого чи засудженого, належить виключно тій особі, яка її подала, тобто захиснику.

 

Відповідно до приписів п. 1 ч. 1 ст. 393 та п. 1 ч. 1 ст. 425 КПК України апеляційну та касаційну скаргу на судові рішення має право подати, зокрема, захисник – у частині, що стосується інтересів обвинуваченого, засудженого. Згідно з положеннями статей 403, 432 КПК України особа, яка подала апеляційну чи касаційну скаргу, має право відмовитися від неї до закінчення апеляційного чи касаційного розгляду, повідомляє borgexpert з посиланням на пресслужбу ВС.

Отже, право відмови від апеляційної чи касаційної скарги захисника, поданої в інтересах підозрюваного, обвинуваченого чи засудженого, належить виключно тій особі, яка її подала, тобто захиснику. У ВС зазначають, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений не мають права відмовитися від апеляційної чи касаційної скарги захисника.

У разі незгоди підозрюваного, обвинуваченого чи засудженого з апеляційною чи касаційною скаргою захисника (обґрунтуванням, мотивами, вимогами скарги тощо) вони мають право заявити про це до або під час судового засідання, і суд має право врахувати їхню позицію під час вирішення скарги.

Такий висновок зробила об’єднана палата Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, залишивши касаційні скарги засудженого (він порушив правила безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть пасажира автомобіля) та його захисника без задоволення. Зокрема, у касаційній скарзі засуджений висловив недовіру адвокату, зазначив про неефективність захисту нею його інтересів на стадії апеляційного провадження, просив не розглядати її касаційну скаргу, яку було подано без його попередньої згоди.

З постановою ОП ККС ВС у справі № 481/1754/18 (провадження № 51-1579кмо20) можна ознайомитися тут.

Схожі публікації

Право відмови від апеляційної чи касаційної скарги захисника належить особі, яка її подала, тобто захиснику
Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції або через суд першої?
Чи можна подавати апеляційну скаргу через суд першої інстанції - позиція ВП ВС
Особливості подання нових доказів в суд апеляційної інстанції та порядок прийняття їх до розгляду
ВС роз’яснив, як обчислювати початок відліку строку на апеляційне оскарження
Прийнято закон щодо полегшення доступу захисників до підзахисних
Копії апеляційної скарги необхідно надсилати обвинуваченому та захиснику окремо, оскільки це різні процесуальні фігури
Чи може обвинувачений відмовитись від скарги захисника?
Повторна апеляційна скарга для фіскального органу – привід для поновлення строків
Якщо перша інстанція закрила провадження, апеляційний суд може лише повернути справу: позиція ВС

відео/фото галерея