Підприємство може оскаржити в суді включення до плану-графіка податкових перевірок

Дата публікації: вт, 03/03/2020 - 10:07

Платник податку, який вважає порушеним порядок та підстави призначення податкової перевірки щодо нього, має захищати свої права шляхом оскарження дій податкового органу у суді.

Відповідні положення містяться у постанові КАС ВС від 12 лютого 2020 року у справі № 1640/3102/18.


Обставини справи

ТОВ (позивач), звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив:

визнати протиправними дії ДФС щодо включення його до плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік;

- зобов'язати ДФС виключити ТОВ з плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік.

Позивач вважав, що контролюючим органом протиправно включено ТОВ до плану-графіку проведення документальних перевірок платників податків на 2019 рік, оскільки відповідачем безпідставно присвоєно господарській діяльності підприємства позивача високій ступінь ризику щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи. Водночас, критерії високого ступеня ризику, які за інформацією ДФС встановлені ТОВ, не мають під собою жодного належного обґрунтування.

Місцевий суд позов не задовольнив, вказавши, що платник податку, який вважає порушеним порядок та підстави призначення податкової перевірки щодо нього, має захищати свої права шляхом недопуску посадових осіб контролюючого органу до такої перевірки.


Позиція Суду

Апеляційний суд не погодився з рішенням попередньої інстанції.

Посилання суду першої інстанції на те, що платник податку, який вважає порушеним порядок та підстави призначення податкової перевірки щодо нього, має захищати свої права шляхом недопуску посадових осіб контролюючого органу до такої перевірки в порядку, встановленому ст. 81 Податкового кодексу є помилковим, оскільки захист прав таким шляхом може мати місце лише після видання відповідного наказу про проведення перевірки та направлень на проведення перевірки. На момент виникнення спірних правовідносин такі рішення контролюючим органом не приймалися, а тому позивач обґрунтовано визначив спосіб захисту свого права шляхом оскарження дій податкового органу щодо включення до плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік.

Враховуючи те, що відповідачем не надано доказів та не доведено факту дотримання умов та порядку включення підприємства позивача до плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік, колегія суддів дійшла до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

biz.ligazakon

Схожі публікації

відео / фото