Питання по земельній спадщині

Дата публікації: сб, 06/20/2020 - 16:08

Питання:

Мій батько помер 7років тому, все рухоме та нерухоме майно заповідав молодшому сину(другий шлюб). Я син від першого шлюбу, на момент смерті батька був неповнолітнім. Син якому заповів батько землю 4га не хоче вступати в спадщину і готовий юридично написати відмову, адже крім землі у батька був борг. Чи можу я якимось чином володіти цим паєм, сплативши борг батька і отримавши відмову спадкоємця?


Відповідь:

По Вашому питанню повідомляю наступне: 

  1. Так. Ви є спадкоємцем першої черги спадкування (ст. 1261 Цивільного кодексу України, далі - ЦКУ).  Так як на момент смерті батька Ви був неповнолітнім, то Ви мали право на 50% того спадку, яке належало б Вам при спадкуванні за законом (ст. 1241 ЦКУ).

   2. Мабуть син батька від другого шлюбу проживав з батьком разом, тому він набув право на спадок і не подаючи заяви про прийняття спадщини у шестимісячний термін, але вважається, що він прийняв спадщину в силу частини 3 статті 1268 ЦКУ. 

   Отже, якщо син від другого шлюбу відмовиться від оформлення спадщини, а ви погодитесь прийняти спадщину разом з боргом, то у нотаріуса нічого не залишитьсся, як видати Вам свідоцтво про право на спадкування земельної ділянки.  

    І ще на допомогу Вам стаття 1272 ЦКУ.  

    У відповідності частини 2 статті 1272. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

    Що Ви повинні знати щодо боргу спадкодавця. 

Стаття 1281. Пред'явлення кредитором спадкодавця вимог до спадкоємців

 1. Спадкоємці зобов'язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги, та/або якщо вони спадкують майно, обтяжене правами третіх осіб 

 2. Кредиторові спадкодавця належить пред’явити свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину, не пізніше шести місяців з дня одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину на все або частину спадкового майна незалежно від настання строку вимоги

 3. Якщо кредитор спадкодавця не знав і не міг знати про прийняття спадщини або про одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину, він має право пред’явити свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину, протягом шести місяців з дня, коли він дізнався про прийняття спадщини або про одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину. 

 4. Кредитор спадкодавця, який не пред'явив вимоги до спадкоємців, що прийняли спадщину, у строки, встановлені частинами другою і третьою цієї статті, позбавляється права вимоги.

  Стаття 1282. Обов'язок спадкоємців задовольнити вимоги кредитора

 1. Спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині.

 2. Вимоги кредитора спадкоємці зобов'язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором інше не встановлено.

 У разі відмови від одноразового платежу суд за позовом кредитора звертає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцям у натурі.

ава

 

Юрист Микола Лях

b2bconsult

Схожі публікації

відео / фото