Питання про службове житло в зв'язку з переходом на іншу державну роботу

Дата публікації: вт, 12/24/2019 - 11:13

Питання:

Підкажіть будь ласка, чи можу я бути позбавлена службового житла (яке недавно отримано) в зв'язку з переходом на іншу державну роботу, або військову службу за контрактом?

Чи є інші нюанси?


Відповідь:

На підставі ст. 124 ЖК "робітники та службовці, які припинили трудові відносини з підприємством, установою, організацією, підлягають виселенню зі службового житлового приміщення з усіма особами, які з ними проживають, без надання іншого такого приміщення."

Водночас низку категорій осіб, передбачених ст. 125 ЖК, не може бути виселено зі службових житлових приміщень без надання іншого. До них належать:

—особи з  інвалідністю;

— особи, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації, що надали їм службове житлове приміщення, не менше 10 років;

— особи, яких звільнено з посади, у зв’язку з якою їм було надано це приміщення, але які не припинили трудових відносин із підприємством, установою, організацією, що надали це приміщення;

— особи, звільнені через ліквідацію підприємства, установи, організації або за скороченням чисельності чи штату працівників;

— пенсіонери;

— члени сім’ї померлого працівника, якому було надано службове житлове приміщення;

— одинокі особи з неповнолітніми дітьми, які проживають разом із ними.

Тобто йдеться про ситуацію, коли за відсутності підстави займати службове житло мешканців неможливо з нього виселити як осіб, які користуються гарантіями соціального захисту. Надаване громадянам у зв’язку з виселенням зі службового жилого приміщення інше жиле приміщення має знаходитись в межах даного населеного пункту і відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам. На цьому наголошує п. 36 розд. IV Положення.

Наймач, члени його сім’ї або інші особи, які проживають у службовому жилому приміщенні, можуть бути виселені в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення також у випадках, передбачених ч. 1 ст. 116 ЖК.

Особи, які самоправно зайняли службове жиле приміщення, виселяються без надання їм іншого жилого приміщення в адміністративному порядку з санкції прокурора.

Якщо ж Ви переходите на іншу державну чи контрактну службу, то подаєте новому керівнику установи заяву про те,що Ви потребуєте забезпечення службовим житлом за новим місцем роботи чи служби.

Костянтин Гончаренко - Юрист АБ "БАУЛІН І ПАРТНЕРИ"("B&P" law office)
b2bconsult

Схожі публікації

відео / фото